top
Wydarzenia:

Łupkowy szary nowym czarnym? Zlewozmywak, który pasuje do każdej kuchennej kreacji

Zlewozmywak w kolorze łupkowej szarości to nowość Franke. W showroomie marki prezentowano go podczas Milan Design Week. Firma wprowadziła nową barwę po wnikliwej analizie trendów.

3
Zlewozmywak, na nim deska, na której mężczyzna kroi warzywa

Nowy kolor zlewozmywaków został zaczerpnięty z natury, która inspiruje nie tylko producentów wyposażenia domu, ale także projektantów mody, architektów, artystów. Wyrazisty, ciepły odcień szarości jest elegancki i uniwersalny, bo pasuje do wszystkiego. Dobrze komponuje się zarówno z mocnymi barwami, jak i odcieniami z tej samej palety.

Z modowego wybiegu do kuchni

W modzie szary królował w kolekcjach zimowych, ale nie abdykuje i widzimy go na ulicach w wiosennych stylizacjach fashionistek. Latem szarości nadal będą trendy, zwłaszcza w połączeniu z mocnymi soczystymi barwami. Projektanci mody stawiają też na total look w łupkowym odcieniu szarości.

Ten sam ton znajdujemy w architekturze, gdzie beton w różnych wariantach trzyma się mocno, a także w sztuce czego wyrazem są choćby obrazy-reliefy.

Łupkowa szarość, ciemny, głęboki, a przez to wyrazisty, szary, zainspirowany łupkiem, jest teraz w gamie odcieni zlewozmywaków granitowych Franke. Zlewozmywak w tym kolorze jest typowany na hit tego sezonu.

Zlewozmywak na wyspie kuchennej, obok płyta grzejna

Zlewozmywak - widok z góry na komorę, na ociekaczu i na talerzu obok owoce

Szary evergreen

Zlewozmywak w kolorze szarym może zdetronizować czarne zlewy, które ostatnio miały swój moment. Szarość ma nad czernią tę przewagę, że jest kolorem, który we wnętrzach nigdy nie wychodzi z mody. Z nowoczesnych materiałów wiernie odtwarzających kolor i teksturę łupku chętnie korzysta się dziś w architekturze wnętrz. Łupkowe motywy pojawiają się na posadzkach, okładzinach ścian, a także na blatach kuchennych i łazienkowych. Głęboki odcień łupku należy do palety kolorów ziemi, która w domowych wnętrzach wprowadza spokój i harmonię. Szarość jest estetycznym spoiwem, harmonijnie łączącym przestrzeń kuchni z salonem lub jadalnią.

– Wyrazista, łupkowa szarość jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wszechstronne rozwiązania, które można łatwo łączyć z innymi elementami kuchni i dopasować do niemal każdego stylu życia. W kuchni szary łupkowy zlewozmywak świetnie współgra z metalicznymi bateriami w połyskującym chromie, szczotkowanym złocie, miedzi, a także z modelami w matowej czerni. Pasuje dosłownie do każdego blatu i koloru frontów kuchennych – stwierdza Katarzyna Niezabitowska-Baj, ekspertka Franke.

Zlewozmywak - kobieta i chłopiec pracują w kuchni, przygotowują posiłek na blacie wyspy

Zlewozmywak Fragranite w odcieniu szary łupek

Wszystkie modele zlewozmywaków Franke z materiału Fragranite można wybrać w kolorze szarości łupkowej. Są wśród nich nowoczesne modele z dużą i głęboką komorą, w której myje się wszystko, co nie mieści się do zmywarki, jak patelnia, blacha do pieczenia czy brytfanna. Zlewozmywaki w nowym kolorze mają lekką teksturę o naturalnym wyglądzie, która jest przyjemna w dotyku.

– Materiał Fragranite sprawia, że wykonane z niego modele są odporne na uszkodzenia i zanieczyszczenia, łatwe w utrzymaniu czystości i higieniczne, dzięki technologii Sanitized®. Natomiast kolor łupkowej szarości wpisuje się w potrzebę prostoty i stosowania we wnętrzach rozwiązań trwałych pod względem użytkowym i estetycznym – uważa Katarzyna Niezabitowska-Baj z Franke.

Nowy kolor Fragranite poszerza możliwości projektowania harmonijnych estetycznie kuchni, uzyskania efektu total look lub modnych przejść ton w ton.

Zdjęcia: serwis prasowy Franke