top
Wydarzenia:

Czy Harda jest naprawdę harda? Wanny i umywalki Fjordd

Polska marka Fjordd w sezon letni wchodzi z dwiema nowymi kolekcjami – Sogne i Harda. Wanny i umywalki Fjordd niebawem zyskają towarzystwo. Firma wprowadzi do oferty również brodziki, a już teraz wszystkie modele proponuje w wersjach z połyskiem lub matowe – białe i w stonowanych kolorach.

4
Pokój kąpielowy. W wyposażeniu wanny i umywalki Fjordd. Wanna w kolorze oliwkowym stoi na środku pomieszczenia. Biały murek oddziela ją od strefy umywalki, które znajduje się za nią.
Kolekcja Harda, ilustr. serwis prasowy Fjordd

Wanny i umywalki Fjordd z nowych kolekcji Sogne i Harda, jak wszystkie modele tej marki, wykonane są z kamiennego kompozytu Aquastone®, materiału trwałego, przyjemnego w dotyku, który długo utrzymuje ciepło wody. Colours By Fjordd to dziewięć kolorów inspirowanych barwami obecnymi w przyrodzie. – Punktem wyjścia do stworzenia produktów marki Fjordd było pytanie – jaką rolę pełni dziś łazienka w naszych domach? I jak wpływa to na sposób jej wyposażenia – mówi projektant, dr Marcin Jędrzak. – Z pewnością nie jest już tylko miejscem, do którego wpadamy w pośpiechu. Obecnie jest to starannie zaprojektowana przestrzeń, dająca komfort i ciesząca oko. Dlatego projekty dla Fjordd są wyjątkowo ergonomiczne i unikalne pod względem designu. Udało się to uzyskać dzięki wyjątkowo plastycznemu materiałowi jakim jest Aquastone®, który jest wdzięczną materią dla projektanta – dodaje dr Marcin Jędrzak.

Kompozytowe wanny i umywalki Fjordd

Kamienny kompozyt, z którego są wykonane wanny i umywalki Fjordd składa się w dwóch trzecich z mieszanki różnych frakcji naturalnych skał dolomitowych, których spoiwami są żywica i środki utwardzające. Plastyczna masa daje się dowolnie kształtować, co umożliwia tworzenie nawet najbardziej finezyjnych kształtów o niewielkich grubościach ścian. Składnik hydrofobowy sprawia, że urządzenia łatwo wyczyścić. Wszystkie wanny i umywalki, produkowane w wariantach połysk i mat, mają nowoczesne estetyczne korki wykonane z tego samego materiału, co całość urządzenia.

Wolnostojąca wanna w oliwkowym kolorze, za którą na białym murku zamontowane są dwie umywalki z tej samej serii co wanna.
Kolekcja Harda, ilustr. serwis prasowy Fjordd
Dwie umywalki w kolorze oliwkowym zamontowane na białym blacie, który jest częścią murku oddzielającego umywalki od znajdującej się za nimi wolnostojącej wanny.
Kolekcja Harda, ilustr. serwis prasowy Fjordd

Modele z kolekcji Sogne mają przyjazne, opływowe kształty. Wolno stojąca wanna, dzięki lekko uniesionym węższym krawędziom, które obejmują ciało kąpiącego się, jest bardzo wygodna. Została tak ukształtowana i jest na tyle duża, że mogą w niej odpoczywać razem dwie osoby. Ukryty w bocznej ściance przelew zabezpiecza przed zalaniem łazienki. Formy umywalek z kolekcji Sogne, montowanych na blacie, nawiązują do kształtu wanien. Fjordd proponuje umywalki Sogne w dwóch rozmiarach – mniejsze do małej łazienki, większe do przestronnego pokoju kąpielowego.

Wannę z kolekcji Harda instaluje się przy ścianie lub niewysokim murku. Wzdłuż całej jej długości przewidziano półkę, na której montowana jest bateria sztorcowa. Półka sprawdza się też jako miejsce na kosmetyki i akcesoria. Również ten model ma przelew ukryty w bocznej ściance. Do wanny pasuje kształtem umywalka Harda, wpuszczana w blat, z ergonomicznymi zaokrąglonymi narożnikami.

Wanny i umywalki Fjordd. Na ilustracji biała wolnostojąca wanna z kolekcji Sogne w nowoczesnym pokoju kąpielowym, w którego wykończeniu są drewno i beton. Nad wanną efektowne lampy w kształcie półkul.
Kolekcja Sogne, ilustr. serwis prasowy Fjordd
Wanny i umywalki Fjordd. Na ilustracji dwie białe umywalki nablatowe na fioletowym blacie. Nad nimi na ścianie lustra.
Kolekcja Sogne, ilustr. serwis prasowy Fjordd

Polski Fjordd

Inspiracją do powstania polskiej marki były skandynawskie fiordy, jak twierdzą jej twórcy, niepowtarzalne w swoim majestatycznym pięknie. – Równowaga sił natury, zetknięcie się dwóch przeciwstawnych żywiołów – dającej ukojenie wody i niezniszczalnych skał – pobudza twórczą wyobraźnię człowieka – uważają. – Równocześnie kontakt z odwiecznymi siłami przyrody zapewnia poczucie równowagi i wycisza umysł – dodają. Marka Fjordd stawia na harmonijny i ponadczasowy design. Założyli ją pasjonaci kreowania rzeczy niepowtarzalnych. Jej właścicielami są Marcin Sojda i dr inż. Witold Kasperkowiak. – Od początku istnienia naszej marki propagujemy idee tworzenia w łazience domowego spa. Przekonujemy wszystkich, że dzisiejsza łazienka jest nie tylko miejscem służącym higienie, ale również powinna stać się przestrzenią relaksu i odzyskiwania sił witalnych – twierdzi Marcin Sojda, prezes zarządu Fjordd. Wanny i umywalki Fjordd, a także brodziki, które niebawem dołączą do kolekcji, stworzyli eksperci z branży łazienkowej. Prócz właścicieli w ich gronie są dr sztuki Marcin Jędrzak, dr inż. arch. Marta Buczkowska.

Konkurs dla projektantów i architektów

Marka Fjordd zachęca do współpracy projektantów i architektów, dla których stworzyła konkurs na Najlepsze Domowe Spa – Łazienka Fjordd. Można w nim do 31 października 2023 r. zgłaszać projekty i gotowe realizacje wnętrz łazienkowych, w których zostały wykorzystane co najmniej dwa produkty marki Fjordd. Więcej o konkursie można dowiedzieć się z artykułu w designdoc.pl. W gronie jurorów konkursu jest redaktor naczelna designdoc.pl Iwona Ławecka-Marczewska, z którą w jury zasiadają: Krystyna Łuczak-Surówka, naukowczyni, historyczka sztuki, pionierka krytyki wzornictwa; Marcelina Plichta-Wabnik, menadżerka mającą na koncie wprowadzenia na rynek kliku marek wnętrzarskich; Ewa Porębska, redaktorka naczelna magazynu Architektura-Murator; Marcin Szczelina, redaktor naczelny magazynu Archisnob; Małgorzata Szczepańska, redaktorka naczelna polskiej edycji Elle Decoration.