top
Wydarzenia:

Meble w serialu „Biały Lotos”. Dlaczego wybrano właśnie fotele Dedon?

Meble z kolekcji Mbrace marki Dedon zagrały w serialu „Biały Lotos”. Wraz z bohaterami drugiego sezonu zawitały na Sycylię. Wczasowicze wypoczywali na nich w luksusowej przestrzeni hotelu San Domenico Palace.

3
Biały Lotos. Willa jak z serialu, wyposażona w meble Dedon.
Kolekcja Mbrace Alu, fot. serwis prasowy Dedon

Taras z malowniczym widokiem na wybrzeże Morza Jońskiego, sycylijskie miasteczko Taormina – taką scenerię wykreowano w serialu „Biały Lotos”. Czworo głównych bohaterów cieszy się wakacyjnymi wygodami luksusowego hotelu, wśród których są meble ogrodowe Dedon. Niemiecka marka, dobrze znana miłośnikom komfortu, ma nowe ciekawe propozycje na sezon 2023, w tym kolejną odsłonę filmowej kolekcji. Kolekcja foteli „Mbrace”, która zagrała w serialu Biały Lotos, wygląda w wakacyjnej scenerii tak naturalnie, jakby została stworzona specjalnie z myślą o tych niezwykłych momentach uchwyconych w kadrze.

Biały Lotos. Taras nad morzem wyposażony w meble Dedon.
Kolekcja Bellmonde, fot. serwis prasowy Dedon

Bellmonde Henrika Pedersena

Jej dublerką na planie mogłaby być nowa kolekcja Dedon – „Bellmonde”. Prostota i łagodność form mebli z tej serii sprawia, że wpisują się w dowolny krajobraz ogrodu lub tarasu: nad morzem, w górach, leśnych zakątkach, nad brzegiem jeziora. Przyjazne kształty i kolorystyka mebli – dostępnych w różnych rozmiarach stołów, foteli o sugestywnym ręcznie wykonanym splocie siedzisk i harmonijnych proporcjach –pozwalają na zaaranżowanie wygodnych przestrzeni do wypoczynku. Twórcą kolekcji jest duński projektant Henrik Pedersen, który każdy proces twórczy poprzedza wnikliwą obserwacją, a także poszukiwaniem rozwiązań odpowiadających na określone potrzeby.

Biały Lotos. Łóżko plażowe z baldachimem stoi na piasku, w tle morze.
Kolekcja Daydream, fot. serwis prasowy Dedon

Sen Richarda Friniera

Amerykanin, Richard Frinier zaprojektował dla marki Dedon kolekcję „Daydream”. Frinier to twórca, który nie boi się eksperymentowania z trudną, futurystyczną formą. „Daydream” jest realizacją pełnej optymizmu wizji błogiego wypoczynku po długim dniu pracy. Radosna, ciepła kolorystyka wyściełanej miękko sofy z rozpostartym nad nią lekkim materiałowym baldachimem, zaprasza, by zanurzyć się w ciszy i intymności. Wzrok przyciągają faliste organiczne linie mebla oraz przyjemny w dotyku splot. Sofie towarzyszy niewielki stołek, na którym można położyć książkę czy postawić kieliszek z winem.

Biały Lotos. Meble z odnowionej kolekcji, tej która zagrała w serialu. Na tarasie, w domu nad samym morzem, z wyspą pośrodku.
Kolekcja Mbrace, fot. serwis prasowy Dedon

W serialu „Biały Lotos” i obecnie

Powróćmy na Sycylię. Kolekcja mebli „Mbrace”, która zagrała w serialu „Biały Lotos” należy już do ikonicznych produktów marki Dedon. Wielokrotnie nagradzana, rozpoznawalna, zyskała nową interpretację. Podstawa pierwszej odsłony foteli „Mbrace” wykonana była z drzewa tekowego. I tę wersję oglądamy w serialu. W tym roku jej projektant, Sebastian Herkner, zaproponował podstawę z aluminium, która dodaje kolekcji lekkości i szlachetnego metalicznego błysku. Wciąż też zachwyca ręcznie wykonywanym wyrazistym splotem i starannie dobraną kolorystyką. To rozszerzenie języka wizualnego powoduje, że „Mbrace” jest jeszcze bardziej uniwersalna. Wpisuje się w różne style – począwszy od klasycznych, przez nowoczesne aż po industrialne. Wszystkie kolekcje Dedon można ze sobą łączyć i tworzyć niepowtarzalne aranżacje tarasu lub ogrodu. Oprócz wyrafinowanej estetyki, meble te oferują trwałość na lata. Przetrwają trudne i kapryśne warunki pogodowe. Służą długi czas, wciąż utrzymując swoją oryginalną, wyszukaną kolorystykę.

Meble Dedon w Studio Forma 96

Meble ogrodowe Dedon można obejrzeć w showroomie marki należącym do Studio Forma 96 (Warszawa, ul. Ks. Skorupki 5). Studio Forma 96 ma dwa showroomy – jeden w Poznaniu, drugi w Warszawie – które oferują luksusowe meble do przestrzeni domowych. Od ponad 30 lat Studio Forma 96 wspiera inwestorów i architektów w urządzaniu wysmakowanych estetycznie, funkcjonalnych wnętrz, które spełniają oczekiwania wymagających klientów. Firma współpracuje wyłącznie z najlepszymi światowymi markami projektującymi i produkującymi z uwagą, troską o środowisko, w oparciu o potrzeby współczesnego człowieka. W każdym z salonów pracuje zespół ludzi z pasją, miłośników designu i projektowania, którzy z zaangażowaniem i profesjonalizmem pomagają w realizacji marzeń o domu idealnym. Marka Dedon słynie z mebli outdoorowych, które, zgodnie z jej dewizą, mają sprawiać radość użytkownikom. To pierwsza marka, która stworzyła luksusowe, ręczne wyplatane meble z włókna syntetycznego w jakości premium. Powstają z zamiłowania do przyrody, dzięki innowacyjnym pomysłom projektantów oraz dbałości o najwyższej jakości wykonanie. Niezwykłe wzornictwo marki jest doceniane od wielu lat przez znawców na całym świecie. Dla Dedon projektują takie sławy jak: Jean-Marie Massaud czy Philippe Starck. Po zrewolucjonizowaniu branży mebli ogrodowych Dedon nieprzerwanie wyznacza standardy jakości, artyzmu, nowatorstwa i designu.