top
Wydarzenia:

Targi ŚWIATŁO – Anna Lorens o zrównoważonym projektowaniu w czasach turbulencji

Wykład w ramach cyklu Świadomy Projektant dr inż. arch. Anna Lorens wygłosi już za niespełna dwa tygodnie podczas trzydziestej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO.

2
Anna Lorens. Czarno-białe zdjęcie portretowe
Fot. Jarosław Dudziński / archiwum Anny Lorens / serwis prasowy targów

Targi ŚWIATŁO, które odbędą się w dniach 15-17 marca w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie i towarzyszące im 20. Międzynarodowe Targi ELEKTROTECHNIKA to największa tego typu impreza targowa w naszej części Europy! Podczas wydarzenia, w ramach cyklu Świadomy Projektant, zostaną podjęte tematy obecnie bardzo nośne, prócz zrównoważonego projektowania, które omówi Anna Lorens, także zagadnienie energooszczędnego projektowania oświetlenia we wnętrzu.

Na prezentacje i panele dyskusyjne z cyklu Świadomy Projektant, którego autorką jest architekt Justyna Smolec, oraz na seminarium „Światło Zintegrowane – człowiek, oświetlenie, architektura”, zaplanowane na ostatni z targowych dni, organizatorzy zapraszają zwłaszcza architektów i projektantów wnętrz. Pierwszego dnia, w środę 15 marca, o energooszczędnym projektowaniu oświetlenia we wnętrzu opowie Paweł Dylewski z DELEWSKI I Lighting, a o możliwościach i potencjale źródeł światła i opraw LED wypowiedzą się Łukasz Prokopiuk i Dominik Sitko z firmy KANLUX. Wykłady będą przyczynkiem do dyskusji prowadzonej przez Justynę Smolec, w której wezmą udział: arch. Anna Chodorowska – NAAP Architekci, dr arch. wnętrz Katarzyna Richter – Politechnika Białostocka, Paweł Dylewski – DYLEWSKI I Lighting, Dominik Sitko – KANLUX, Monika Komalska – YAK.

Anna Lorens – okiem naukowca

Dr inż. arch. Anna Lorens dzień później wygłosi wykład „Zrównoważone projektowanie w czasach turbulencji. Reprezentacje z pogranicza architektury i wzornictwa”. Prezentacja ta poprzedzi panel dyskusyjny moderowany przez Grzegorza Goworka ze Studio Organic, w którym prócz wykładowczyni udział wezmą: prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, dr hab. inż. arch. Justyna Martyniuk – Pęczek (Politechnika Gdańska), Iwona Ławecka- Marczewska, redaktor naczelna designdoc.pl oraz Marcin Majewski z firmy LED LABS. Na stoiskach polskich oraz zagranicznych producentów i dystrybutorów będą czekały na gości targów rynkowe nowości i najciekawsze rozwiązania w dziedzinie oświetlenia: architektonicznego, technicznego, zewnętrznego, przemysłowego, dekoracyjnego oraz źródeł światła. Więcej informacji i rejestracja na stronie targów. O wydarzeniu rozmawiamy z pomysłodawczynią cyklu Świadomy Projektant w wywiadzie opublikowanym na designdoc.pl.