top
Wydarzenia:

Za frontem ozdobionym mozaiką kryje się dobre wnętrze

Marka ZAJC proponuje unikatowy mebel. To szafka z mozaikowym frontem w formie tryptyku, którego autorami są Michał Zwieruho i Jakub Nowysz z pracowni The Stone Turners. Dzieło sztuki we wnętrzu.

2
Szafka z mozaikowym frontem. Mad nią wisi obraz wykonany z mozaiki.
Nad szafką można wyeksponować obraz z podobnym mozaikowym motywem

Połączenie eleganckiego, ponadczasowego wzornictwa ze znakomicie opanowanym rzemiosłem to od dawna znak rozpoznawczy marki ZAJC. Znajduje to swoje odbicie w luksusowych kuchniach i garderobach. Teraz marka idzie o krok dalej. Szafka z mozaikowym frontem to propozycja ZAJC dla osób poszukujących unikalnych rozwiązań i wymagających estetów. Front szafki ma formę tryptyku wykonanego z marmurowej mozaiki. Dekoracyjne elementy zrobione zostały przez Michała Zwieruho i Jakuba Nowysza prowadzących pracownię The Stone Turners specjalizującą się w kamiennych mozaikach. Swoje prace wykonują na indywidualne zamówienie i nie zawsze przyjmują one formę obiektów zdobiących ściany. Inspiracją do stworzenia tryptyku złożonego z niezwykłych frontów szuflad była meandrująca rzeka.

Szafka z mozaikowym frontem

– Pomysł na wykorzystanie mozaiki jako elementu mebla pojawił się spontanicznie, kiedy Michał i Jakub zaprezentowali nam przykłady swoich prac. Zafascynowała nas ich pasja i niezwykła precyzja, z jaką tworzą mozaiki. Ta wyjątkowa współpraca dowodzi, że połączenie różnych umiejętności i dziedzin może zaowocować zaskakująco oryginalnymi i pięknymi rezultatami – komentuje Patryk Zajc.

Firmę The Stone Turners tworzą przyjaciele, dwie pokrewne artystyczne dusze. Jeden z nich jest perkusistą, fotografem i inżynierem, drugi grafikiem, programistą i twórcą gier wideo. Wspólnie eksplorowali różnorodne dziedziny, aby w końcu sięgnąć po kamień jako medium wizualne, drogę do artystycznej ekspresji.

Szafka z mozaikowym frontem. Detal - otwarta szuflada.

Szafka z mozaikowym frontem jest wykończona fornirem dębowym utrzymanym w czerni, który na blacie ułożony jest w geometryczny wzór. Dzięki współpracy pomiędzy firmami, istnieje możliwość zamówienia frontu szafki ozdobionego mozaiką z indywidualnie dobranym wzorem. Ten sam motyw może pojawić się również w formie obrazu zawieszonego nad meblem, dzięki czemu powstaje unikatowa, artystyczna kompozycja.

www.zajc.pl

https://thestoneturners.com