top
Wydarzenia:

Apartament po metamorfozie przywołuje wspomnienia dalekich podróży

Styl orientalny odzwierciedla podróżnicze pasje właścicieli. Zmieniony układ funkcjonalny apartamentu odpowiada na potrzeby młodych mieszkańców. Stół i krzesła w jadalni, z dawnego wyposażenia, odnalazły się w nowym otoczeniu.

3
Styl orientalny - salon w nowoczesnym apartamencie, na środku duża sofa i dwa stoliki, ściany wykończone drewnianą okładziną, prosty regał, nowoczesne oświetlenie

Styl orientalny, który znalazł wyraz w doborze barw, prostocie form i dekoracyjnych detalach, nadał wnętrzu nowy wyraz. Autorzy projektu, architekci z pracowni Hola Design przekształcili zwykłe mieszkanie w nowoczesny, wygodny i elegancki apartament. Właściciele, młodzi ludzie, którzy dużo podróżują, lubią tu wracać. Wystrój przypomina im o ulubionych odległych kierunkach, w które chętnie się udają.

Styl japoński - otwarta część dzienna apartamentu z jadalnią i strefą wypoczynkową

– Priorytetem było nadanie apartamentowi drugiego życia, wprowadzenie nowego podziału funkcji i otwarcie salonu na kuchnię. Postawiliśmy na funkcjonalność, styl i wyjątkowe detale – tłumaczy Monika Bronikowska, współwłaścicielka Hola Design.

Styl orientalny w polskich realiach

Projektanci połączyli nowoczesny design z japońskimi akcentami, prostymi liniami, lekkością i minimalizmem. Stonowaną kolorystykę beżowo-piaskową przełamują mocne akcenty brązu i czerni. Ważną rolę odgrywa tu drewno – na podłodze zastosowano jodłę dębową. Okładziny ścienne i wykończenie ścian to gładkie i ryflowane matowo wykończone forniry w kolorze orzechowym. Naturalne materiały wprowadzają atmosferę ciepła i spokoju.

Nowy kontekst dla rodzinnych mebli

Szczotkowane forniry we frontach włoskich mebli kuchennych komponują się z kamiennymi blatami. Jadalnia stanowi centralny punkt strefy dziennej, łącząc strefę kuchenną i salon. Połączono tu elementy nowe i zastane. Stół i otaczające go tapicerowane krzesła były w rodzinie właścicielki od lat. Dzięki starannie opracowanemu kontekstowi – jasnym ścianom obwiedzionym czarnymi listwami – zostały zaprezentowane w nowej odsłonie.

Stalowa witryna z ryflowanym szkłem oraz prosta czarna biblioteczka to autorskie projekty Hola Design. Polska sztuka oraz pamiątki z wojaży przywiezione przez właścicieli, których pasją są podróże, są wyrazem fascynacji orientalnymi motywami.

Styl orientalny - sypialnia ze ścianą jak z japońskiego domu i łóżkiem ze skórzanym zagłówkiem

Styl orientalny - duża sypialnia z łóżkiem nocnym i dziennym, przy który stoi stolik

Przenikanie stref

– Główną sypialnię, pełniącą dawniej funkcję gabinetu, przekształciliśmy w strefę wypoczynku. Zabudowa z ryflowanymi frontami skrywa garderobę, a także integruje ściany i drzwi, dzieląc wnętrze na dwie części – strefę spania i dziennego relaksu – mówi Adam Bronikowski, współwłaściciel pracowni Hola Design. Dzięki naturalnym materiałom, jak ruda skóra łóżka, przestrzeń zyskuje ponadczasową elegancję. Szezlong, ekspres do kawy i rośliny, które wprowadzają do wnętrza świeżość, sprawiają, że sypialnia stała się ulubionym zakątkiem mieszkańców.

Elegancja kamienia

Proste linie, które cechują styl orientalny, które wprowadzono w aranżacji sypialni odnaleźć można również w wystroju łazienek. Zastosowane w nich wielkoformatowe spieki utrzymane są beżowopiaskowych odcieniach. Dobrano do nich dekoracyjne akcenty w kolorze grafitowym. W jednej z dwóch łazienek, tej w jaśniejszych barwach, strefę relaksu współtworzy wolnostojąca wanna. Kamienne blaty projektu Hola Design, wykonali kamieniarze na stałe współpracujący z pracownią, którzy są mistrzami w swoim fachu.

Zróżnicowane, modernistyczne oświetlenie rozświetla przestrzeń i podkreśla ascetyczny charakter wnętrz. Apartament łączy w sobie styl, funkcjonalność i indywidualny wyraz, co jest wyróżnikiem wnętrz zaprojektowanych przez Hola Design.

Film prezentujący wnętrze można obejrzeć w naszym dziale Wideo.

Zdjęcia: Yassen Hristov / serwis prasowy Hola Design