top
Wydarzenia:

Studio Organic: projekt oddaje charakter strychu w kamienicy

Właściciele poddasza na Starej Ochocie, miłośnicy sztuki i francuskiej kultury, oddali stworzenie wnętrz w ręce Studiu Organic. Aga Kobus i Grzegorz Goworek opracowali koncepcję, która wyraża charakter miejsca i łączy cechy ich stylu z zamiłowaniami przyszłych mieszkańców.

2
Studio Organic. Salon na poddaszu, widoczne odsłonięte belki stropowe. Jasne kanapy, na ścianach obrazy, na pierwszym planie jasny klosz lampy

Poddasze w kamienicy wymagało przebudowy. By we wnętrzu zapewnić więcej światła, architekci dodali dodatkową, niezadaszoną lukarnę. Pozostawili niemal całkowicie otwartą przestrzeń i widoczną więźbę dachową, zachowując tym samym wyjątkowy charakter strychu w kamienicy. W wyposażeniu poddasza, które zgodnie z fascynacją właścicieli miało nawiązywać do artystycznych siedzib francuskiej bohemy, architekci połączyli: najwyższej klasy współczesne wzornictwo, czyli sofy toskańskiej firmy Edra słynącej z unikatowego designu, perfekcji wykonania i najlepszej jakości materiałów, wysmakowane dodatki, jak dywany skandynawskiej marki Cappelen Dimyr, i meble vintage. W części wypoczynkowej sofom Edra towarzyszą stoliki kawowe. Jej sercem jest pseudokominek. Pseudo, ponieważ palą się w nim nie polana drewna, lecz świece. Przytulności tej strefie salonu dodają dywany Cappelen Dimyr, kreatywnego kolektywu, który ma swoje siedziby w Kopenhadze i Sztokholmie, tworzącego dywany o współczesnych wzorach ręcznie robione z naturalnej niebielonej wełny. Projekty kolektywu powstają w Skandynawii, ale produkcja, przy użyciu tradycyjnych technik, odbywa się w Indiach. Wystrój livingroomu dopełniają obrazy, które Aga Kobus i Grzegorz Goworek odkryli w kopenhaskim showroomie Ruby Atelier. W części jadalnianej, z wewnętrznym balkonem, jest duży drewniany stół z krzesłami vintage. Jej ozdobę stanowi lampa ze świecami.

Umowne podziały

Otwartej kuchni, z wyspą i minimalistyczną zabudową, charakteru dodają drewniane stołki vintage z francuskiego antykwariatu Atmosphère D’ailleurs oraz wisząca lampa w kształcie stożka (marka Wästberg). Sypialnia jest połączona z łazienką. Przestrzeń strefy kąpielowej wyznacza podłoga pokryta płytkami marki Peronda. Z wolno stojącej wanny można podziwiać widok na miasto i pobliski kościół. Jedynym zamkniętym pomieszczeniem na poddaszu jest kubik mieszczący toaletę.

Studio Organic. Widok na salon z innej perspektywy, uwidocznia całość wnętrza

Studio Organic. Część jadalniana wnętrza. Stół i krzesła stoją przy dużym przeszkleniu

Studio Organic. Aneks kuchenny pod skosem dachu

Studio Organic. Część sypialniana. Przy łóżku stoi wanna (na granicy sypialni i łazienki)

Studio Organic. Wolnostojąca wanna w części łazienkowej

Studio Organic

Studio Organic to pracownia, która tworzy wnętrza, budynki jednorodzinne, a także architekturę krajobrazu. Architekci Aga Kobus i Grzegorz Goworek najlepiej sprawdzają się w kompleksowej kreacji przestrzeni: od projektu domu, jego idealnej lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych połączeń budynku i okalającego go ogrodu, po precyzyjnie przemyślaną koncepcję wnętrza. Studio Organic kreuje przestrzenie przyjazne człowiekowi. To on, jego potrzeby, przyzwyczajenia i marzenia są priorytetem podczas powstawania i wdrażania projektów pracowni.

Ilustracje: serwis prasowy Studio Organic