Gdy nie ma miejsca na tradycyjny stół
Stół rozkładany z okuciem TopSwing z oferty PEKA to rozwiązanie do małych wnętrz, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Mebel można indywidualizować, dobierając samodzielnie materiał na blat.


Stół rozkładany z okuciem TopSwing w małych mieszkaniach może pełnić wiele funkcji – stolika śniadaniowego, biurka do pracy, a dla dzieci miejsca do nauki bądź zabawy. Także dodatkowego blatu roboczego, a nawet deski do prasowania. Specjalny mechanizm składania pozwala na łatwe schowanie stołu, gdy nie jest potrzebny, by nie zabierał cennego miejsca.
Stół rozkładany z dowolnym blatem
Okucie TopSwing, czyli okucie stołu składanego montowane do ściany, to rozwiązanie dla osób, które mają mało miejsca w domu, a chcą mieć nie tylko stół, ale i zindywidualizowany mebel. Do okucia w uniwersalnym kolorze czarnym dobiera się blat z dowolnego materiału i tworzy niepowtarzalny stolik.
Taki stół rozkładany ma solidną konstrukcję wytrzymującą obciążenie nawet do 30 kilogramów. Producent, firma Kesseböhmer, zaleca, by okucie stosować do blatów o szerokości w przedziale 600-800 mm, długości w przedziale 600-900 mm i grubości 25 mm.
W kuchni można nie tylko jeść przy takim stoliku, ale również postawić na nim kuchenne sprzęty albo używać go jako blat roboczy do przygotowywania potraw. W sypialni albo pokoju dziennym stół rozkładany z okuciem TopSwing posłuży jako stolik pod komputer lub biureczko dla małego domownika.
Stół rozkładany prosty w użyciu
TopSwing jest urządzeniem wszechstronnym. Okucie, przytwierdzane do ściany, z automatycznym mechanizmem opuszczania, łatwo zamontować w różnych miejscach. Gdy chce się użyć blatu, dla którego TopSwing stanowi podporę, wystarczy go opuścić. Dzięki prostemu mechanizmowi taki stół rozkładany otwiera się jedną ręką. Stelaż po naciśnięciu przycisku i zwolnieniu blokady płynnie zjeżdża w dół a wraz z nim blat. Równie prosto go zamknąć.
Możliwość złożenia blatu po zakończeniu czynności, które na nim wykonujemy, sprawia, że zwalnia się miejsce na inne domowe aktywności, a przestrzeń staje się wielofunkcyjna.
Ilustr. serwis prasowy PEKA