Simon 55 – czy to imię i liczba przeżytych lat? Zagadka elektryzująca
W domu handlowym Mysia 3 w Warszawie miała miejsce uroczysta premiera kolekcji Simon 55 firmy Kontakt-Simon. Nowa linia łączników i gniazd została przedstawiona architektom, architektom wnętrz, stylistom i przedstawicielom mediów wnętrzarskich.
Premiera kolekcji Simon 55 zbiegła się z jubileuszem. Aż 102 lata istnienia! Firma Kontakt-Simon, wiodący producent osprzętu elektroinstalacyjnego, niedawno obchodziła okrągły jubileusz. Nakręcony z okazji stulecia film przybliżył gościom wydarzenia historię producenta gniazd, łączników (w tym zdalnie sterowanych), puszek podłogowych, praktycznych elementów elektronicznych oraz modułów świecących LED, który swoją siedzibę ma w Czechowicach-Dziedzicach. Z fabrycznej taśmy co 1,7 sekundy schodzi jeden łącznik. Firma produkuje ponad 30 milionów gniazd w ciągu roku. Działające od ponad 6 lat Biuro Obsługi Projektów, którym kieruje Marcin Oleszczuk, w każdym miesiącu organizuje blisko 200 spotkań z architektami. Produkty Kontakt-Simon to nie tylko funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny, to przede wszystkim piękny detal we wnętrzu, co podkreślali zaproszeni na premierę projektanci i styliści.
Simon 55 – moodboardy
W towarzystwie drewna, kamienia, skóry, okładzin i tkanin w wysublimowanych barwach łączniki z kolekcji Simon 55 zaprezentowały w trzech artystycznych material boardach Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska. Twórczynie agencji kreatywnej i projektowej JAM Kolektyw przedstawiły uczestnikom spotkania swoje realizacje, które współgrają z nową linią Kontakt-Simon. – Cenimy naturalne materiały, współpracujemy z lokalnymi rzemieślnikami. Lubimy domy z historią. Ważne dla nas jest, by wnętrze korespondowało z zewnętrzem – mówiły Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska. To w takich właśnie realizacjach zdaniem JAM Kolektyw odnajdują się funkcjonalne detale producenta z Czechowic-Dziedzic. Dziesięć moodboardów w różnych stylach z produktami z kolekcji „Simon 55” stworzyła specjalnie na warszawską premierę architekt wnętrz Karolina Szyszka z pracowni Nono, dla której przygotowanie moodboardów jest jednym z najważniejszych etapów pracy nad projektem.
Jan Sikora, Jacek Tryc
Przez cały proces projektowania wnętrza przeprowadził gości wydarzenia architekt wnętrz Jan Sikora, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Profesor poprosił zebranych, by zamknęli oczy i wraz z nim wniknęli w świat jednej z jego spektakularnych realizacji – 500-metrowego salonu fryzjerskiego Sylwii Gaczorek. Do stworzenia wnętrza Jana Sikorę zainspirowały autentyczne przestrzenie loftowe. Właśnie w tego typu realizacjach profesor widzi praktyczne detale z kolekcji Simon 55. Architekt Jacek Tryc, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz opowiedział uczestnikom spotkania o swojej fascynacji Spitsbergenem, miejscem, w którym odnajduje spokój i odpoczywa. Jest ono dla niego także cennym źródłem natchnienia. Przedstawiciel SAW zaprezentował swoje projekty, w które produkty Kontakt-Simon harmonijnie się wpisują, m.in. inspirowane właśnie największą norweską wyspą oraz polskim Podlasiem.
Simon 55 – funkcja plus dekoracja
W kolekcji Simon 55 są trzy linie ramek, akcesoria i tak przydatne dodatki jak wieszaczki – na przykład na klucze. – Jedną z linii charakteryzuje czysta forma i matowe wykończenie, w drugiej mat łączy się z dekoracyjnym pierścieniem, trzecią wyróżniają naturalne materiały: szkło, metal i drewno – wskazał najważniejsze cechy nowości Marcin Oleszczuk, szef Biura Obsługi Projektów. Podsumowując spotkanie, prowadząca je dziennikarka telewizyjna Katarzyna Jaroszyńska zapytała uczestników o rolę osprzętu elektroinstalacyjnego w projektach wnętrz. Zdaniem ekspertów jest on istotnym elementem tak zwanej bazy wnętrza, ważnym, ale nie dominującym. Dyskretnie wkomponowuje się w całość, jest funkcjonalny, a przy tym dekoracyjny.