top
Wydarzenia:

Redakcja

Iwona Ławecka-Marczewska

/ redaktor naczelna

Ekspertka w dziedzinach: architektura wnętrz, design, sztuka, rzemiosło, komunikacja społeczna. Bada trendy we wzornictwie, śledzi dokonania projektantów, wspiera odradzające się w Polsce rękodzielnictwo. Od stycznia 2017 r. do stycznia 2021 r. redaktor naczelna magazynu „Dobre Wnętrze”. Zawodowo związana była także z magazynem „Dom & Wnętrze” (szefowa działu „Dom i Projekt”) oraz ogólnopolskim dziennikiem „Życie Warszawy”, w którym kierowała działem kultury.

Wika Wojciechowska

/ dyrektor artystyczna

Poszukiwaczka i fascynatka rzeczy pięknych i tych pięknych w nieoczywisty sposób – zaskakujących i intrygujących, przy których odruchowo cofa się głowę i unosi brwi. Na Instagramie codziennie ogląda Davida Shrigleya i Fundację Szopowisko. Chciałaby zdjęcia z wakacji wykonane przez Martina Paara. Nie wzbraniałaby się przed pojechaniem na te wakacje autem Erwina Wurma w towarzystwie Johna Watersa i Marca Rebilleta. Na objazdowej wycieczce turystycznej szlakiem monumentalnych katedr, przy pierwszej możliwej okazji, ucieknie do hiszpańskiej wioski lub do zamrożonego w czasie portugalskiego miasteczka ze sklepikami o oryginalnych witrynach i szyldach. Zajmuje się brandingiem: projektuje i doradza, współtworzy marki od zera i odświeża wizerunek tych, które już istnieją.

Magdalena Rachwald

/ redaktorka, dziennikarka

Dla miesięczników „Villa” i „Stylowy Dom” pisała teksty o domach, mieszkaniach, rzeczach i projektantach, w portalu budowlanym „Ładny Dom” skupiała się na architekturze, w miesięczniku o nieruchomościach komercyjnych „Eurobuild CEE” śledzi m.in. tematy związane z urbanistyką i projektowaniem. Dom traktuje jako zbiór ulubionych przedmiotów, uwielbia kreatywność projektantów, szanuje architektów i miejskich aktywistów.

Natalia Klara Marczewska

/ dziennikarka

Natalia Klara Marczewska, dziennikarka, studentka trzeciego roku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się sztuką, architekturą, designem, fotografią, kulturą słowiańską.

Aleksandra Tefelska

/ dziennikarka

Projektantka i stylistka wnętrz. Działa także jako coach, w tym House-Coach. Na najważniejszych targach i festiwalach w Polsce i za granicą śledzi trendy w architekturze i designie. Jest pasjonatką narciarstwa i fotografii.

Julia Łakomy

/ dziennikarka

Humanistka zafascynowana światem sztuki i kultury. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie SWPS. Interesuje się literaturą oraz kinematografią. Działa w kole naukowym [Kulturalna Klatka], w sekcji eventy filmowe. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczyna od stażu w designdoc.pl.

Katarzyna Jańska

/ dziennikarka

Pisze o architekturze, designie i miastach. Ceni sobie święty spokój, uwielbia targi staroci i kino akcji.

Franek Tchórzewski

/ dziennikarz

Dziennikarz, narciarz, cyklista i pływak. Pisząc o designie, architekturze, sztuce, rzemiośle, odpoczywa. Doświadczenie w branży zdobył, odbywając staże w opiniotwórczych magazynach wnętrzarskich.