top
Wydarzenia:

Projektanci Silja i Norbert Beck w Domotece – jedyny wykład w Polsce

W cyklu „Design Star for Domoteka” 19 października 2023 r. w Centrum Designu Domoteka Silja i Norbert Beck opowiedzą o swojej filozofii projektowania. Duet sięga po tradycyjne techniki rzemieślnicze i tworzy w zgodzie z naturą.

2
Norbert Beck i Silja Beck - kobieta i mężczyzna pracują razem w swoim studio

„Design Star for Domoteka” to organizowany corocznie przez Centrum Designu Domoteka cykl spotkań ze znanymi projektantami wnętrz, designerami oraz architektami, podczas których goście Domoteki dzielą się swoim doświadczeniem i podejściem do projektowania. Bohaterowie tegorocznej edycji, Silja i Norbert Beck, założyciele studia Beck Design są zdobywcami prestiżowych nagród: Red Dot Award i German Design Award.

Duet wygłosi wykład o współczesnym designie i jego związkach z rzemiosłem inspirowanym naturą. Po prezentacji odbędzie się dyskusja z zaproszonymi projektantami, którą poprowadzi Dorota Stępniak.

Beck Design

– Skupione wokół Norberta Becka studio projektowe Beck Design łączy wysokie standardy w zakresie jakości i ponadczasowy design z południową nonszalancją i elegancją. Tworzenie modeli we własnym studio jest ważnym elementem procesu pracy. Pomysły są dopracowywane, funkcjonalność produktów poddawana licznym próbom, a proporcje sprawdzane aż do stworzenia doskonałego prototypu. Beck Design pracuje nad projektami od pierwszego szkicu aż do momentu, gdy projekt jest wdrożony do seryjnej produkcji.

Wszystko już było! – twierdzą Silja i Norbert Beck.

– Dlatego liczą się niuanse i wyraziste detale. Dzięki dobrze ukierunkowanemu wykorzystaniu materiałów, specjalnej linii szwów lub funkcji, która oferuje znaczącą wartość dodaną dla użytkownika, nadajemy każdemu projektowi indywidualny charakter. Prawdziwy luksus stanowią dla nas wysoka jakość estetyczna i trwałość, a nie elitarny wygląd. Ostatecznie powstaje nie tylko produkt, ale także historia tworzenia, która odzwierciedla proces produkcji, obchodzenie się z zasobami i pracę w zespole. Naszym celem jest projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju, trwałości i odpowiedzialnego traktowania ludzi i przyrody – mówią o swojej pracy projektowej Silja i Norbert Beck.

Norbert Beck - nowoczesny salon z kanapą i stolikiem, nad sofą na ścianie wiszą obrazy

Norbert Beck - zestaw wypoczynkowy w otwartej przestrzeni, w tle ogród

Norbert Beck - kanapa obita skórą, bardzo duża, w przestrzeni loftowej, przed nią stolik z ażurową podstawą

Norbert Beck

Rocznik 1959. Na początku uczył sztuki i rękodzieła. Było to zanim w 1988 r. założył własne biuro projektowe i rozpoczął działalność jako projektant mebli. W pierwszych latach tworzył stoły do jadalni i systemy wysuwane. Projektował również łóżka, meble skrzyniowe oraz krzesła dla firmy seetalswiss. Od 1997 r. współpracuje z firmą Rolf Benz, dla której powstają głównie meble wypoczynkowe jego autorstwa. W 2010 r. rozpoczął udaną współpracę z holenderskimi firmami LEOLUX i PODE, które produkują również meble wypoczynkowe. Beck projektuje też z innymi producentami mebli, a od 2019 r. również z Freistil by Rolf Benz.

Silja Beck

Rocznik 1967. Przed studiami architektonicznymi ukończyła szkołę dekoracji wnętrz i tapicerowania. Przez kilka lat pracowała jako projektantka kolorów i wnętrz dla klientów prywatnych. Od 2013 r. pracuje w Beck Design.

Zdjęcia: serwis prasowy Beck Design