top
Wydarzenia:

Luksus na usługach ekologii

Zamieszkać w otoczeniu gór i lasów, mieć dwa kroki do jeziora. Marzenie! Do spełnienia w Priestegg Premium Eco Resort.

3
Priestegg Premium Eco Resort - zmodernizowana drewniana chata z ogromnymi przeszkleniami

Priestegg Premium Eco Resort w Leogang na Ziemi Salzburskiej to miejsce, w którym panują doskonałe warunki do wypoczynku. Resort cały czas rozrasta się. Właśnie przybyło w nim kilka ekskluzywnych obiektów noclegowych.

Od lipca do dyspozycji gości są trzy luksusowe chaty nad jeziorem z własną zatoczką kąpielową, panoramiczną sauną, jacuzzi oraz wanną zewnętrzną opalaną drewnem.

Producent armatury, firma Dornbracht, dołożył swoją cegiełkę do budowy tego wyjątkowego obiektu. Tą cegiełką są użyte w wyposażeniu łazienek baterie z kolekcji Vaia i prysznic Aquahalo.

Priestegg Premium Eco Resort otwarte na pejzaż

Przy adaptacji chatek nad jeziorem naszą wizją było z jednej strony ukazanie niezwykłej lokalizacji i wspaniałego charakteru najbliższego otoczenia oraz wprowadzenie ich do pomieszczenia poprzez duże szklane powierzchnie. Z drugiej strony chcieliśmy połączyć absolutne poczucie natury z przyziemnym luksusem

– mówi Hubert Oberlader, właściciel i gospodarz Priestegg Premium Eco Resort.

Priestegg Premium Eco Resort - otwarte drzwi na taras, widok na salon w domku

Priestegg Premium Eco Resort - jeziorko z błękitną wodą, na brzegu idealny trawnik
Już istniejące górskie domki zostały powiększone o około 50 metrów kwadratowych i wyposażone w duże szklane fronty. Domki znajdują się bezpośrednio nad naturalnym stawem, który został przekształcony w jezioro kąpielowe z czystą wodą źródlaną.

Wnętrza łączą w sobie surowy, alpejski urok z nowoczesnymi elementami wystroju. Otwarta kuchnia płynnie łączy się z jadalnią i salonem. Wykonane na zamówienie rustykalne drewniane meble, miękkie fotele i wielość roślin tworzą przytulną atmosferę.

Synonimem luksusowego wypoczynku jest wolnostojąca wanna z wolnostojącą baterią wannową Vaia ze szczotkowanej platyny, zaprojektowaną przez Sieger Design dla Dornbracht.

Priestegg Premium Eco Resort - przestrzeń kąpielowa z wolnostojącą wanną na lwich łapach

Priestegg Premium Eco Resort - pokój w kurorcie z kanapą, dużym fotelem i stolikiem

Priestegg Premium Eco Resort - luksusowa łazienka, na pierwszym planie umywalka o organicznym kształcie, w głębi widok na pejzaż wokół

SPA z widokiem na naturę

Przy sypialni znajdują się wygodne sofy. Roztacza się stamtąd niezrównany widok na pobliski pejzaż. Łazienki są połączone z sypialniami. Armatura z kolekcji Vaia została zamontowana do umywalek wykonanych z drewna i kamienia naturalnego. Powierzchnia baterii, w kolorze
szampańskim (22-karatowe złoto), współgra ciepłymi odcieniami naturalnych materiałów.
W kabinie prysznicowej, przypominającej grotę, wodna płynie z rzeźbiarskiej baterii Aquahalo również w kolorze szampańskim (22-karatowe złoto) zaprojektowanej przez Michaela Neumayra.

Prysznic, dzięki trzem rodzajom strumienia, zapewnia relaks ciału i sprzyja „oczyszczeniu głowy”. Aquahalo doskonale wpisuje się w kompleksowe podejście wellness kurortu, które zakłada że luksusem jest kontakt z naturą.

Priestegg Premium Eco Resort - prysznic jak kamienna grota z efektowną deszczownią

Proekologicznie

Dla gospodarzy kurortu Priestegg Premium Eco Resort, Renate i Huberta Oberladerów było oczywiste, że przebudowie domków powinna towarzyszyć optymalizacja ekologiczna. Rozważne wykorzystanie zasobów i otaczającej przyrody jest zgodne z filozofią i wizerunkiem górskiej wioski.

Prawie cała energia pochodzi ze źródeł odnawialnych: wykorzystuje się energię geotermalną, powietrzne pompy ciepła, pompy ciepła do ścieków, magazynowanie lodu, fotowoltaikę, bioskroplony gaz i biomasę. Po renowacji obiektu Priestegg Premium Eco Resort nadmiar ciepła z chatek nad jeziorem jest wprowadzany bezpośrednio do węzła energetycznego i wykorzystywany do uzyskiwania ciepłej wody i podgrzewania basenów.

Zimą energia pozyskiwana jest również z jeziora kąpielowego za pomocą kolektora powierzchniowego w gruncie, który z kolei można wykorzystać do ogrzewania.
Projekt jest unikalny w skali Europy. Stanowi obiekt badań. Czujniki w jeziorze zbierają cenne dane na potrzeby przyszłych, porównywalnych projektów ze stojącą wodą.

W designdoc.pl o armaturze marki Dornbracht w luksusowych obiektach piszemy także na przykładzie hotelu marki The Peninsula w Londynie.

Zdjęcia: serwis prasowy Dornbracht