top
Wydarzenia:

Płytki zewnętrzne – 6 najciekawszych propozycji – na taras, balkon, do ogrodu

Sezon ogrodowo-tarasowy rozkwita, sprawdzamy więc, jakie są trendy w projektowaniu stref wypoczynku na świeżym powietrzu. Beton, kamień, metal, drewno. Tak najkrócej można streścić wyniki przeglądu płytek zewnętrznych.

2
Płytki zewnętrzne. Taras przed nowoczesnym domem, między płytkami rośnie drzewo.
Płytki zewnętrzne Royal Stone marki Porcelaingres, fot. serwis prasowy BOZZA

Płytki zewnętrzne: kolekcje z wzorem betonu inspirowane wielkomiejską architekturą, płytki do złudzenia przypominające marmur, kafle z karbowaniami i wytłoczeniami jak w podłogach z grubej blachy, ceramika o strukturze i barwie drewna. Jest w czym wybierać. – Szukając płytek zewnętrznych, naturalnym wyborem są wzory odtwarzające materiały występujące w przyrodzie. W otoczeniu domu najlepiej będą prezentowały się motywy przywodzące ma myśl różnego rodzaju kamienie, drewno czy beton. Ciekawie zaprezentuje się również wzór spatynowanego metalu, na którym swoje znaki odcisnęły natura i czas. Co ważne, wiele kolekcji daje możliwość układania płytek zewnętrznych na klej lub żwir. W tym ostatnim przypadku zyskujemy jeszcze bardziej naturalny efekt. Szybką i prostą metodą układania płytek na zewnątrz jest tzw. taras wentylowany. W tym przypadku płytki kładzione są na wspornikach bez użycia zapraw klejowych – komentuje Kamil Gądek, ekspert Bozza Concept’n Design.

Płytki zewnętrzne. Taras na wysokim piętrze w wielkim mieście. Stoliki jak w kawiarni. Wieczór, świecą się lampy.
Płytki z kolekcji Urban marki Porcelaingres, fot. serwis prasowy BOZZA
Płytki zewnętrzne. Taras wyłożony płtkami, stoją na nim zielone krzesła ogrodowe i brązowy niski stolik.
Kolekcja gresów Metropolis marki Casalgrande Padana, fot. serwis prasowy BOZZA
Płytki zewnętrzne. Taras wyłożony płytkami, w przeszklonym pawilonie.
Gres porcelanowy Soap Stone włoskiej marki Cercom, fot. serwis prasowy BOZZA
Płytki zewnętrzne. Przestrzeń wokół basenu wyłożona płytkami.
Płytki zewnętrzne Treverkdear20 marki Marazzi, fot. serwis prasowy BOZZA
Płytki zewnętrzne na ścianie prysznica na świeżym powietrzu, płytki o wzorze patchworkowym
Płytki zewnętrzne Ceramica Mediterranea, fot. serwis prasowy BOZZA

Masywność kamienia i wyrafinowanie marmuru. To oryginalne połączenie wyróżnia płytki zewnętrzne z kolekcji Royal Stone marki Porcelaingres. Natura kamienia, delikatna tekstura i typowe dla marmuru zmętnienie, łączą się i tworzą interesujący wzór, równocześnie ozdobny i oszczędny, pasujący do wnętrz i na zewnątrz. Royal Stone dostępny jest w pięciu wariantach: Black Diamond, Imperial Brown, Palladium Grey, Noble Beige, Platinum White. Duża zmienność powierzchni płyt dynamizuje kolekcję i nadaje jej unikatowy charakter. Subtelne, eleganckie wzory kamienia odnajdziemy również w kolekcji gresów porcelanowych Soap Stone włoskiej marki Cercom, które można stosować także na zewnątrz. Płytki o grubości 19 mm, nadają się do brukowania ogrodów, chodników, krawędzi basenów, tarasów.

Płytki zewnętrzne: w ogrodzie, na tarasie, balkonie

Oryginalnie zaprezentują się płytki zewnętrzne przywodzące na myśl metal. Tego rodzaju rozwiązanie ma włoska marka Novabell. W kolekcji Forge są cztery wzory spatynowanego metalu, a nawet karbowania i wytłoczenia typowe dla podłóg wykonanych z grubej blachy. Natomiast Treverkdear20 marki Marazzi to gres z efektem drewna, o grubości 20 mm. Układany jest na klej, żwir lub na wspornikach (taras wentylowany), zatem sprawdza się w domu, ogrodzie i zewnętrznych przestrzeniach komercyjnych.

Płytki zewnętrzne z prezentowanych kolekcji można obejrzeć na żywo w warszawskim showroomie Bozza Concept’n Design.