top
Wydarzenia:

Sławy designu wzięły na warsztat płytki ceramiczne. Zobacz dla kogo pracują

Włoska marka zaskakuje unikatowym podejściem do wzornictwa. Dlaczego? Odpowiedź przynoszą płytki firmy Mutina, kolekcje zaprojektowane przez słynnych designerów. To propozycje, które redefiniują znaczenie ścian i podłóg we wnętrzach. Ceramiczne okładziny grają w nich główne role.

2
Płytki firmy Mutina. Łazienka z wanną stojącą przy murku wyłożonym płytkami ceramicznymi w kolorze pistacjowym. W głębi ściana pokryta granatowymi kafelkami.
Płytki z kolekcji DIN firmy Mutina

Płytki firmy Mutina odzwierciedlają filozofię marki. Są nie tylko funkcjonalnym elementem wykończeniowym, lecz także wyrazem ekspresji artystycznej. Potrafią przekształcić przestrzeń i nadać jej niepowtarzalny wyraz. Kolekcja Botanica autorstwa Tokujina Yoshioki jest odzwierciedleniem głębokiej fascynacji naturą z jej bogatą różnorodnością i poezją form. Kolekcja składa się z dwóch elementów o nazwach i kształtach nawiązujących do ziaren i kwiatów. Dostępne są w kolorach białym i szarym oraz w wersji połyskującej lub matowej. Układać je można na podłodze i ścianach, uzyskując jednorodny efekt aranżacyjny. Sama mozaika staje się bardziej lub mniej zaznaczona w zależności od koloru fug.

Płytki firmy Mutina. Jest nimi pokryta podłoga w pokoju. Są małe, w kolorze złamanej bieli.
Płytki firmy Mutina, kolekcja Botanica

Kolekcję Tierras zaprojektowała Patricia Urquiola. Płytki nawiązują do naturalnych materiałów takich jak kamień i glina. Charakteryzują się one surowym wyglądem, rysunkiem i fakturą przypominającą powierzchnię ziemi. Tierras to różne odcienie i struktury, które można ze sobą miksować, tworząc unikalne aranżacje. Wyjątkowość kolekcji polega na jej dualistycznym charakterze. Z jednej strony wykonana jest w nowoczesnej technologii, z drugiej zaś czerpie z tradycyjnej koncepcji ręcznej produkcji, dodając element autentyczności i ciepła.

Płytki firmy Mutina, kolekcja Tierras. Płytki o geometrycznych kształtach, w kolorach ziemi, widziane z góry. Na podłodze, na której stoi stół, także widziany z góry.
Płytki firmy Mutina, kolekcja Tierras

Kolekcja Chymia to unikalna interpretacja czerni i bieli, a także finezyjna gra światła i cienia. Czernie wywodzą się z malowideł pompejańskich, tuszu indyjskiego, czy też waz wydobytych w Paestum. Uwagę przyciągają tu jednak przede wszystkim abstrakcyjne wzory przywodzące na myśl kryształy, pierwiastki chemiczne lub struktury molekularne. Można je ze sobą dowolnie łączyć i tworzyć niepowtarzalne kompozycje. Projekt powstał we współpracy z Laboratorio Avallone, studiem z siedzibą w Mediolanie.

Płytki firmy Mutina, Podłoga pokryta płytkami w stylu patchworkowym, widziana z góry, na niej stoją stolik, fotel i regał, także widziane z góry.
Płytki firmy Mutina, kolekcja Chymia

Kolekcja DIN stanowi zupełnie nowe podejście do nowoczesnej mozaiki. Została ona zaprojektowana w ścisłej logice modularnej, która pozwala na zabawę poszczególnymi elementami. Od prostych koncepcji do najbardziej skomplikowanych. Elastyczność niemal nieograniczona. Inspiracje dla jej projektanta, Konstantina Grcica stanowiła modernistyczna niemiecka architektura okresu powojennego oraz arkusz papieru A4 zwany w Niemczech DIN A4. To dlatego płytki mają format różnej wielkości kwadratów i prostokątów, dostępnych w szerokiej palecie kolorów.

Płytki firmy Mutina. Fragment kuchni z szafkami dolnymi, nad nimi płytki w kolorze pistacjowym. Obok szafek lodówka w stylu retro.
Płytki firmy Mutina, kolekcja DIN

Płytki marki Mutina oferuje Bozza Concept n’Design. Firma współpracuje z czołowymi polskimi oraz zagranicznymi producentami wyrobów branży ceramicznej i sanitarnej oraz płytek ceramicznych do łazienek, kuchni, salonów, basenów.

Zdjęcia: serwis prasowy firmy Mutina