top
Wydarzenia:

Kolekcja Plantis Anny Orskiej, czyli mieć w uszach bratki

Na grządce wśród niezapominajek i maków zakwitły bratki – nowe biżuteryjne kwiaty w kolekcji Plantis Anny Orskiej. Kolczyki i piny w kształcie fiołka ogrodowego dopełnią nie tylko letnie stylizacje.

2
Plantis Anny Orskiej. Młoda dziewczyna ma kolczyki w kształcie bratków w uszach i na dłoni wyciągniętej do przodu

Kolekcja Plantis Anny Orskiej może być doskonałym podarunkiem na lato dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Biżuteria w kształcie fiołka ogrodowego świetnie nadaje się na prezent, bo w języku kwiatów bratek symbolizuje troskę o kogoś i myślenie o kimś. Legenda o bratku głosi, że gdy bracia, wypełniając wolę ojca, udali się na dwa różne krańce świata, znakiem braterskiego wsparcia, który sobie przekazali, był właśnie ten kwiat. Bratek w uchu bądź wpięty w klapę marynarki będzie manifestacją lojalności, oddania i miłości.

Plantis Anny Orskiej. Dziewczyna widziana z boku, w uchu ma kolczyk w kształcie bratka

Plantis Anny Orskiej. Dziewczyna z kolczykami w kształcie bratków w uszach trzyma w rękach bukiet kwiatów

Plantis Anny Orskiej

Bratki z kolekcji Plantis Anny Orskiej mają formę inspirowaną origami. Każdy kwiatek składa się z ośmiu mosiężnych elementów, ręcznie malowanych, połączonych śrubką. Są w dwóch rozmiarach i trzech kolorach. Barwy Anna Orska wybrała nieprzypadkowo. Róż wyraża radość i optymizm, błękit wolność spokój i kreatywność, a fiolet to zapowiedź bogactwa, nawiązanie do mistycyzmu i przejaw elegancji.

Plantis Anny Orskiej. Dziewczyna trzyma przed swoją twarzą w dwóch rękach kolczyki w kształcie bratków

Fiołek ogrodowy

Bratkiem kwitnącym na rabacie można cieszyć się przez dwa sezony z rzędu. Kwiat nazywany jest fiołkiem ogrodowym, ponieważ powstał ze skrzyżowania trzech dzikich gatunków fiołka: trójbarwnego, żółtego i ałtajskiego. Roślina jest nie tylko ozdobna, ale ma też wiele cennych właściwości. Po jadalne bratki sięgają kucharze i styliści potraw, a po herbatę z ziela bratka trójbarwnego osoby dbające o cerę. Ten wdzięczny kwiat jest z wielu powodów zasłużony dla urody. Teraz dołączył kolejny.

 

Zdjęcia kolekcji: serwis prasowy ORSKA