top
Wydarzenia:

Piątka z architektem. Czego nie wiecie o projektowaniu łazienek, a boicie się zapytać

„Piątka z architektem” to cykl wideorozmów o projektowaniu łazienek zainicjowany przez hansgrohe. Filmy, w których wypowiadają się architekci wnętrz, można oglądać m.in. na stronie internetowej marki. Pierwszymi gośćmi hansgrohe byli: Monika Bronikowska, Anna Błaszczyk i Grzegorz Goworek. Niebawem kolejne odcinki.

3
Piątka z architektem. Portret Moniki Bronikowskiej
Monika Bronikowska, fot. serwis prasowy hansgrohe

Od czego zaczynam projektowanie łazienki? Jaki element aranżacji uważam za obowiązkowy? Jak łazienki będą wyglądały w przyszłości? Na te i wiele innych pytań, zawodowych i prywatnych, odpowiadają architekci wnętrz zaproszeni przez hansgrohe do udziału w cyklu wideorozmów „Piątka z architektem”. Dotychczas wzięli w nim udział Monika Bronikowska (HOLA Design), Grzegorz Goworek (Studio Organic) i Anna Błaszczyk (Artewizjon).

Rozmowa na wizji

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń. Architekci wnętrz dbają o to, by funkcjonalność szła w nim w parze z estetyką, a całość stanowiła odpowiedź na potrzeby i wymagania użytkowników i był zgodna z ich gustem. Jak osiągają sukces? Hansgrohe pyta autorów o arkana sztuki, która owocuje dobrze zaprojektowaną łazienką. Wideorozmowy można oglądać na stronie internetowej marki hansgrohe oraz na Facebooku i LinkedInie.

 

Piątka z architektem. Portret Anny Błaszczyk
Anna Błaszczyk, fot. serwis prasowy hansgrohe
Piątka z architektem. Portret Grzegorza Goworka
Grzegorz Goworek, fot. serwis prasowy hansgrohe
Piątka z architektem. Portret Moniki Bronikowskiej
Monika Bronikowska, fot. serwis prasowy hansgrohe

Piątka z architektem

Pierwsza seria obejmuje pięć nagrań z architektami i architektkami. Rozmowy pozwalają dowiedzieć się więcej o najciekawszych zagadnieniach z zakresu projektowania, ale nie tylko. Pytania dotyczą także kwestii prywatnych. Ukazują twórców jako pełnych pasji profesjonalistów łączących w swej pracy inżynierię ze sztuką, nierzadko mierzących się z wątpliwościami. Wokół tematu łazienki architekci wnętrz potrafią snuć niezwykle interesujące refleksje. W zamieszczonych już odcinkach Monika Bronikowska z pracowni HOLA Design mówi m.in. o tym, czego nie może zabraknąć w łazience architekta, co uważa za najważniejsze w projektowaniu tego pomieszczenia i skąd sama czerpie inspiracje. Grzegorz Goworek – współwłaściciel Studio Organic – dzieli się prognozami dotyczącymi łazienki przyszłości. Wskazuje też, który z produktów hansgrohe ceni najwyżej. Anna Błaszczyk z pracowni Artewizjon zdradza, od czego zawsze zaczyna proces projektowania łazienki i jaki kolor armatury najchętniej wykorzystuje w swych realizacjach. W kolejnych odcinkach cyklu „Piątka z architektem” wezmą udział: Jakub Wiśniewski z pracowni JMW Architekci oraz Marta Drzymała z MUM Studio.

hansgrohe

hansgrohe to marka oferująca innowacyjne rozwiązania do kuchni i łazienek, które łączą w sobie technologie oszczędzające wodę i energię, inteligentne funkcje, doskonałe wzornictwo i najwyższą jakość. Wielokrotnie nagradzane produkty tej mogącej się poszczycić wieloletnią tradycją marki łączą w sobie innowacyjne podejście do projektowania z komfortem oraz zrównoważonym podejściem do rozwoju. Wspólnie z wieloletnim partnerem projektowym PHOENIX Design, marka hansgrohe oferuje również aplikację Smart Living, której celem jest zapewnienie użytkownikom większej wygody i bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych czynności. W ramach działającej na całym świecie Grupy Hansgrohe, marka hansgrohe produkuje, sprzedaje i dystrybuuje prysznice, systemy prysznicowe, baterie łazienkowe i kuchenne oraz zlewozmywaki.