top
Wydarzenia:

Clay, Leather, Walnut – kolory Forbo Flooring. Premiera w Mediolanie

Holenderski designer Stefan Scholten stworzył dla Forbo Flooring nowe odcienie. Jego projekt „Nie za mało, nie za dużo” zostanie zaprezentowany w ramach Milan Design Week w słynnej Galerii Rossana Orlandi. Wystawę będzie można oglądać od 16 do 23 kwietnia 2023 r.

3
Forbo Flooring. Moodboard - inspiracja do stworzenia nowych kolorów
Moodboard - inspiracja do stworzenia nowych kolorów, ilustracja: serwis prasowy

Stefan Scholten, z którym nawiązała współpracę firma Forbo Flooring jest jednym z najbardziej cenionych projektantów na świecie. W ostatnich latach pracował dla takich marek jak: HAY, Maharam, Cappellini, Nanimarquina, 1616 / Arita. Słynie z innowacji i szczególnego wyczucia koloru. Podejście Scholtena do projektowania określane jest jako atelier-method-of-working. Designer, podczas procesu projektowania, jak sam twierdzi, „myśli rękoma”. Szkicuje, maluje, miesza kolory do momentu powstania oryginalnego i nowego projektu.

Forbo Flooring. Portret Stefana Scholtena
Stefan Scholten, fot. serwis prasowy Forbo Flooring

Firma Forbo Flooring, producent wykładzin i okładzin, zwróciła się do Scholtena ze specjalnym zadaniem. Projektant przestudiował oryginalną recepturę i właściwości linoleum meblowego FORBO. „Chciałem zrozumieć ten materiał oparty na oryginalnych właściwościach. Jako punkt odniesienia użyłem naturalnych materiałów, które można znaleźć we wnętrzach, takich jak drewno, skóra, ceramika i tekstylia, szukając oryginalnych niuansów. Efekt końcowy odzwierciedla wartość emocjonalną, a jednocześnie optymalnie nadaje się do zastosowania” – wyjaśnia Stefan Scholten.

Forbo Flooring. Nowe kolory linoleum meblowego

Forbo Flooring wybrało na premierę Mediolan

Podczas Fuorisalone, Milan Design Week 2023, Forbo Flooring i Studio Stefan Scholten zaprezentują projekt „Nie za mało, nie za dużo”. Stefan Scholten mówi o nim: „W Spazio Rossana Orlandi pokażemy trzy nowe kolory: Clay, Leather i Walnut uzupełnione istniejącymi ciepłymi odcieniami szarości Pebble i Mushroom. Linoleum meblowe ma cienki podkład papierowy, co sprawia, że jest bardzo elastyczne i łatwe w aplikacji, dzięki czemu doskonale nadaje się jako materiał obiciowy do płaszczyzn pionowych, poziomych i zakrzywionych. W Mediolanie prezentujemy tę okładzinę w konfiguracji graficznej. Aby zademonstrować idealne zastosowanie Furniture Linoleum, zaprojektowałem stół i taboret. Matowego, ciepłego, naturalnego dotyku Furniture Linoleum nie da się połączyć z żadnym lakierem ani innym wykończeniem. „Nie za mało, nie za dużo” pokaże linoleum meblowe jako ponadczasowe, solidne wykończenie, które powstało z myślą o współczesnych zastosowaniach wnętrzarskich”.

Forbo Flooring. Szkice autorstwa Stefana Scholtena.
Rysunek autorstwa Stefana Scholtena

Forbo Flooring

Forbo Flooring jest producentem wykładzin podłogowych z linoleum, winylu a także tekstyliów w postaci arkuszy, płytek i desek. Poszczególne kolekcje są stosowane na całym świecie, we wszystkich możliwych segmentach, takich jak: opieka zdrowotna, edukacja, handel detaliczny, rekreacja i hotelarstwo, biura itp. Międzynarodowy zespół projektantów co roku opracowuje wewnętrzny raport trendów i globalną kartę kolorów, które stanowią inspirację dla przyszłych kolekcji. Dzięki programowi zrównoważonego rozwoju Going Round, Moving Forward firma poszukuje najbardziej zrównoważonych rozwiązań dla wszystkich kolekcji na drodze do pełnego obiegu zamkniętego. Szczególną kategorią w portfolio jest linoleum meblowe, produkt, który zainspirował do tej pory wielu producentów mebli i kuchni na całym świecie.

Nie za mało, nie za dużo

Milan Design Week 16-23 kwietnia 2023 r. Godzina: 09:30 – 20:00 | Wejście darmowe 16.04 start o 12.30 Rossana Orlandi Gallery, Via Matteo Bandello 14 w Mediolanie

Więcej informacji na stronie FORBO.

Zdjęcia i ilustracje: serwis prasowy Forbo Flooring