top
Wydarzenia:

Budowa tego domu nie była udręką

U architektów Karola Nieradka i Gawła Biedunkiewicza, którzy stworzyli firmę Nowa Norma, dom kupuje się jak luksusowe auto. Właściciel nie martwi się o projekt, budowę, instalacje, pozwolenia. Dostaje klucze i mieszka.

3
Nowa Norma. Oświetlony dom składający się z dwóch modułów przypominjących nowoczesną wersję stodoły

Duet architektów Karol Nieradka i Gaweł Biedunkiewicz, twórcy firmy Nowa Norma, biorą na siebie cały trud budowania, oferując kompleksową usługę, której efektem jest gotowy dom klasy premium.

Nowa norma

– Misją firmy Nowa Norma jest to, by dom stał się dobrem, które można nabyć, a nie wypracować – twierdzą Nieradka i Biedunkiewicz, którzy zmieniają standardy budowy domów jednorodzinnych. Nowa Norma w sposób innowacyjny podchodzi do projektowania i realizacji budynku. Zapewnia klientowi pełen pakiet: zidywidualizowany projekt domu, komplet niezbędnych dokumentów, rzetelnego kierownika budowy, sprawdzone ekipy budowlane i fachowy nadzór.

Droga do domu

Budynek jest wyposażony we wszelkie niezbędne instalacje: wodno-kanalizacyjną, deszczową, elektryczną, centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Wykorzystywanie do budowy domu elementów prefabrykowanych i ustandaryzowanie detali usprawnia cały proces, optymalizuje czas realizacji i gwarantuje wysoką jakość budynku. Dobór materiałów jest zgodny z zasadami zrównoważonego budownictwa i spełnia najwyższe proekologiczne wymogi. Elegancja naturalnych materiałów, prosta forma budynku, dużo światła dziennego we wnętrzach – to najważniejsze założenia projektu. Droga do posiadania własnego luksusowego lokum jest prosta i krótka. Pierwszy etap współpracy z firmą Nowa Norma stanowi personalizacja wybranego przez inwestora wariantu budynku. Kolejny, w który przyszły właściciel nie jest angażowany, to uzyskanie wszelkich pozwoleń i skompletowanie koniecznej dokumentacji. Następną fazą procesu jest montaż budynku pod okiem kadry inżynierskiej. Efekt: inwestor otrzymuje klucze do domu, wraz z pozwoleniem na jego użytkowanie.

Nowa Norma. Bryła budynku widziana z boku. Elewacja ceglana, dach skośnyNowa Norma. Budynek składający się z dwóch części przypominających nowoczesne stodoły ustawione razem w kształt litery LNowa Norma. Jedna z części budynku - ujęcie od strony biegnącego wzdłuż niej tarasu z desekNowa Nowna. Wnętrze domu. Otwarta część dzienna z jadalnią, kuchnią, salonemNowa Norma. Wnętrze domu. Hol i korytarz, którym biegnie piesNowa Norama. Ceglana bryła domu od strony wjazdu do garażuNowa Norma. Ceglana bryła domu z drewnianym tarasem i dużymi przeszkleniami

Za innowacyjnością rozwiązań firmy Nowa Norma i nowoczesnym podejściem do budownictwa jednorodzinnego stoją wiedza i doświadczenie założycieli. Duet Nieradka i Biedunkiewicz w swojej działalności nawiązuje do najcenniejszych zdobyczy współczesnej architektury, odwołując się m.in. do dokonań Le Corbusiera, i na bieżąco śledzi najnowsze trendy. Nowa Norma to wspólne nowatorskie przedsięwzięcie architektów. Indywidualnie każdy z nich ma w swojej karierze również wiele innych znaczących osiągnięć.

Karol Nieradka

Karol Nieradka, architekt i manager, od 2010 roku prowadzi w Szczecinie własne Biuro Projektowe „maxberg”, które realizuje domy jednorodzinne i wielorodzinne z segmentu premium. W 2014 roku uzyskał międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami IPMA (International Project Management Association), a rok wcześniej certyfikat londyńskiego The Institute of Leadership and Management. W 2013 roku przyznano mu uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Nieradka jest prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Szczecin, laureatem wieku konkursów, m.in. Brick Award 2019. Obiekty jego autorstwa znalazły się wśród 10 najlepszych zrealizowanych domów jednorodzinnych w rankingu portalu Archinea w 2018 i 2019 roku oraz wśród najlepszych domów w Polsce wyłonionych przez portal F5.

Gaweł Biedunkiewicz

Gaweł Biedunkiewicz, architekt, inżynier i rzeczoznawca budowlany jest autorem ponad 50 projektów, kierownikiem budowy oraz inspektorem nadzoru. Uprawniania zawodowe uzyskał w roku 2009 w Irlandii, gdzie jest członkiem The Royal Institute Of Architects of Ireland. Budynki zaprojektowane przez Biedunkiewicza i obiekty, których budowy prowadził zostały wyróżnione w wielu konkursach, m.in. „Beton w Architekturze”. Prowadzona przez niego firma BiASTUDIO realizuje inwestycje dla biznesu i sektora publicznego.

 

Zdjęcia: serwis prasowy firmy Nowa Norma