top
Wydarzenia:

Międzynarodowe Targi Światło – o sztuce dobrze oświetlonej

Zimowe dni – 26-28 stycznia – rozjaśnią Międzynarodowe Targi Światło. W programie wykłady i dyskusje pod hasłem „Świadomy Projektant”. W debacie o roli światła w architekturze i sztuce weźmie udział redaktor naczelna Designdoc.pl.

2
Międzynarodowe Targi Światło. Ilustracja przedstawiająca portrety uczestników paneli dyskusyjnych i wykładowców

Międzynarodowe Targi Światło w warszawskim Expo XXI są największą w Polsce imprezą branży oświetleniowej, która każdego roku gromadzi setki wystawców z kraju i m.in. Niemiec, Francji i Włoch oraz kilkanaście tysięcy odwiedzających. Odbywający się w ramach targów cykl wykładów i paneli dyskusyjnych „Świadomy Projektant” to okazja do zdobycia i pogłębienia wiedzy na temat oświetlenia, smart-home i innych nowoczesnych technologii. Autorką i pomysłodawczynią cyklu „Świadomy Projektant” jest architekt Justyna Smolec.

Międzynarodowe Targi Światło

Pierwszego dnia imprezy w południe architekt Katarzyna Kraszewska podczas wykładu wyjaśni jak poprawnie przygotować schemat elektryczny do projektu wnętrza. Po jej prezentacji architekt Katarzyna Kowal, adiunkt na wydziale architektury Politechniki Białostockiej poprowadzi dyskusję na temat „Inteligentny Dom – zbędny luksus czy niezbędne udogodnienia”, w której wezmą udział: architekt Justyna Smolec, architekt Anna Chodorowska – NAAP Architekci i architekt Katarzyna Kraszewska.

Oświetlenie sztuki we wnętrzu

Drugi dzień imprezy poświęcony będzie sztuce. Magdalena Willmann, dyrektor artystyczna magazynu „Elle Decoration”, współzałożycielka startupu o sztuce współczesnej, miłośniczka i znawczyni młodego polskiego malarstwa, wygłosi wykład zatytułowany „Oświetlenie sztuki we wnętrzu”, który rozpocznie się o godzinie 13. Tuż po nim odbędzie się panel dotyczący roli światła w architekturze i sztuce moderowany przez Grzegorza Goworka, współzałożyciela Studio Organic, w którym wraz z wykładowczynią dyskutować będą: architekt Agnieszka Buczkowska-Korlińska – INTER ARCH, Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna designdoc.pl i Przemysław Skorupa z firmy Helvar.

Domowa galeria w dobrym świetle

Uczestnicy rozmawiać będą m.in. o sposobach oświetlania galerii domowej i publicznej, oświetleniu w pracowni artysty, roli światła w tworzeniu ekspozycji, oświetlaniu elewacji budynków, zwłaszcza ozdobionych dziełami sztuki, a także o związkach światła i koloru we wnętrzach. Wykłady i panele transmitowane będą na żywo: 26 stycznia na Youtube i na Facebook, 27 stycznia na Youtube i na Facebook oraz na LinkedIn, gdzie należy szukać wydarzeń pod nazwą „Świadomy Projektant – wykłady i panele dla architektów i projektantów wnętrz”.