top
Wydarzenia:

Luksus i intymność – meble do przestrzeni prywatnych

Część prywatna domu lub mieszkania to kilka stref, które łączą się i przenikają: sypialnia, garderoba, pokój kąpielowy. Jej aranżacja i wyposażenie projektowane są z nie mniejszą starannością niż reprezentacyjny salon.

3
Poliform - luksusowa garderoba typu walk-in
Studio Forma 96, Poliform, garderoba Senzafione Walk-in

Silna chęć poczucia prywatności i wyciszenia wysuwają się na czoło naszych potrzeb, uważają eksperci z firmy Poliform. Łączące się i wzajemnie przenikające strefy prywatne domu lub apartamentu tworzą otulające, przyjazne środowisko, które codzienne czynności przemienia w osobiste rytuały.

Spójność tych przestrzeni podkreślana jest poprzez użycie tych samych materiałów wykończeniowych, które konsekwentnie pojawiają się w różnych elementach – okładzinach ściennych, regałach, frontach szaf, skrzydłach drzwi.

Poliform - sypialnia z toaletką albo miejscem do pracy i ciemnymi drewnianymi okładzinami na ścianie
Studio Forma 96, Poliform, panele ścienne Surface ze stanowiskiem służącym jako home office lub toaletka

Na sen

Wszystko koncentruje się wokół sypialni i łóżka stanowiącego jej podstawowe wyposażenie. Wyciszającą i relaksującą luksusową przestrzeń może wykreować system paneli ściennych Surface Poliform. Zintegrowane z nimi mogą zostać różnego rodzaju półki, wiszące blaty i komody, oraz drzwi typu pivot o pełnym lub przeszklonym skrzydle. Estetyczną klamrą będzie ten sam rodzaj forniru, tkaniny lub skóry ekologicznej.

Poliform - sypialnia z garderobą walk-in, ciemne kolory
Studio Forma 96, Poliform, sypialnia połączona z garderobą Walk-in

Walk-in od Poliform – nowoczesna garderoba

Dopełnieniem sypialni jest garderoba typu Walk-in. Tutaj również można przenieść materiały zastosowane w sypialni, uzyskując stylistyczną ciągłość stref. Modułowy charakter mebli zapewnia pełną swobodę projektowania nie tylko w ramach jednego modelu.

Podążając za stylem życia domowników, współczesna garderoba typu walk-in to miejsce, które nie tylko porządkuje i eksponuje kolekcję ubrań, butów i dodatków. Wiele modeli Poliform oferuje dodatkowe funkcje, takie jak stanowisko do makijażu, rodzaj niewielkiego biurka czy komodę-wyspę z miejscem na dodatki i biżuterię, widoczną pod szklanym blatem.

Poliform - luksusowy pokój kapielowy
Studio Forma 96, Antonio Lupi, luksusowy salon kąpielowy

Salon kąpielowy

Wyposażenie salles de bains staje się coraz bardziej bogate i spójne. Swoisty luksus zapewniają różnorodne produkty, od dywanów po tapety, artystyczne lustra-kolaże, czy modułowe szafki i biokominki, które przypominają dzieła sztuki.

Przykłady tak wyrafinowanego podejścia można znaleźć w kolekcjach Antonio Lupi. Włoska marka konsekwentnie proponuje do łazienek coraz to nowe elementy, które dotychczas kojarzyliśmy z reprezentacyjnym salonem. Wykonane są one często ze szlachetnych marmurów, skóry lub nowoczesnych materiałów, jak transparenty Cristalmood®.

Poliform - garderoba z miejscem do pracy
Studio Forma 96, Poliform, garderoba Senzafine z modułem home office

– Potrzebę kreowania spójnego stylem wnętrza dostrzegają producenci tacy jak Poliform. Marka ta z sukcesem prowadzi program „Architectural”, którego celem jest tworzenie przestrzeni holistycznie zintegrowanych. To zobowiązanie do kreowania pomieszczeń, w których każdy element zdaje się dodawać kolejny wątek do opowieści o domu. Tutaj każda linia, każde źródło światła i każdy detal mają za zadanie podkreślać piękno i funkcjonalność, służąc każdej chwili spędzonej w domu – podsumowuje Joanna Franaszek, ekspertka ze Studia Forma 96.

Ilustracje: serwis prasowy Poliform