top
Wydarzenia:

Przytulny salon na świeżym powietrzu. Jak go stworzyć?

Dla wszystkich, którzy mają wiosenne postanowienie stworzenia letniego salonu, styliści przygotowali kilka rad: jak wydzielać strefy, na jakie wyposażenie postawić, co zrobić, by pokój na zewnątrz był przytulny. Meble BoConcept na taras przynoszą odpowiedzi.

3
Meble BoConcept na taras. Stoją na patio nowoczesnego domu, z elementami stylowymi, chyba gdzieś na południu Europy

— Przestrzeń na zewnątrz powinna przemycać estetykę, którą mamy w domu — twierdzi Christian Schlesinger, projektant wnętrz w BoConcept. — Chcemy odtworzyć w niej tę samą atmosferę, która panuje wewnątrz — dodaje. Stworzenie dobrze przemyślanych przestrzeni na świeżym powietrzu, które łączą wewnętrzny i zewnętrzny świat, nadaje domowi wszechstronnego charakteru i, co udowodniły badania, poprawia dobrostan mieszkańców. Każdy ogród zyska, gdy najpierw się go solidnie posprząta. Aby dobrze go zaprojektować, trzeba zacząć od uprzątnięcia bałaganu, przycięcia roślin, usunięcia wszelkich przedmiotów, które łatwo schować gdzie indziej. Dopiero później można dobrać meble BoConcept na taras.

Strefowanie

Tworzenie w ogrodzie stref sprawia, że wydaje się on większy i każdy znajduje w nim miejsce dla siebie. Podział na strefy, z których każda pełni inną funkcję, pomaga stworzyć dobrze zorganizowaną przestrzeń i optymalnie ją wykorzystać. By powstały strefy, nie trzeba stawiać jakichkolwiek dodatkowych elementów. Doniczki, ściany, ekrany i żywopłoty pomagają oddzielić od siebie obszary, ale sprytne rozmieszczenie siedzeń przynosi równie dobre rezultaty. Opływowe krzesła Elba są lekkie i nowoczesne. Ustawione wokół okrągłego stołu z tego samego zestawu, błyskawicznie tworzą strefę do jedzenia. Z kolei minimalistyczna sofa narożna Rome wyznacza strefę wypoczynku na świeżym powietrzu — i może stać się główną bohaterką zewnętrznej przestrzeni.

Popołudnie na sofie

Starannie wykonana sofa ogrodowa Rome z miękkimi poduszkami i komfortowymi proporcjami (proj. Henrik Pedersen) tworzą wraz z zestawem stolików ustronne zacisze na świeżym powietrzu. Wspólną cechą wszystkich elementów — dostępnych jako dwu- i trzyosobowe sofy oraz leżaki — są czyste, proste linie. Tapicerkę i poduszki w kolekcji Rome wykonano z wysokiej jakości materiałów, które znakomicie znoszą warunki pogodowe. W razie chłodniejszej aury zawsze warto mieć pod ręką miękki pled, który wprowadzi przytulną atmosferę hygge.

Roślinny azyl

Nie tylko wewnątrz domu, ale także na zewnątrz można stworzyć zielone zacisze. Rośliny pełnią funkcję dekoracyjną podobnie jak obrazy na ścianach. Zieleń pomaga stworzyć gościnną przestrzeń i poprawia nastrój — domowników i gości. Umieszczenie roślin w zewnętrznej strefie jadalnianej ociepla jej charakter. Białe krzesła Adelaide BoConcept dobrze komponują się z każdym odcieniem zieleni. Zieleń we wnętrzu można efektownie wyeksponować na kredensie, witrynie lub półce.

Meble BoConcept na taras. Stpją na tarasie, z którego jest widok na miejscowość, w tarasie rośnie palma.

Meble BoConcept na taras. Na zewnętrznym tarasie domu stoją szare meble wypoczynkowe, przy nich stolik.

Meble BoConcept na taras – dlaczego tej marki?

BoConcept założono w 1952 r. w Danii. To renomowana marka lifestyle’owa w segmencie premium detalicznej sprzedaży mebli posiadająca ponad 310 salonów w 67 krajach. Współpracują z nią nagradzani projektanci, którzy tworzą kolekcje mebli, akcesoriów i oświetlenia do wnętrz prywatnych i przestrzeni biznesowych. Pod hasłem „Live Ekstraordinær” BoConcept oferuje elastyczną Usługę Projektowania Wnętrz oraz wiodącą w skali całej branży meblarskiej personalizację mebli — bez kompromisów w kwestii designu i estetyki. Więcej informacji na stronie BoConcept.