top
Wydarzenia:

Mieć w domu Gomulickiego, czyli artystyczna wizja w użytkowej wersji

Maurycy Gomulicki stworzył op-artową kolekcję koców i narzut dla Hogai. To już druga linia tekstyliów w portfolio tej polskiej marki działającej na styku designu i sztuki.

3
Maurycy Gomulicki - prostokąt tkaniny z hipnotyzującym czarno-białym wzorem
Wzór Power Pussy

Maurycy Gomulicki – wybitny grafik, ilustrator, fotograf, autor krótkich form filmowych – zaprojektował dla marki Hogai kolekcję „Op-art by Maurycy Gomulicki & Hogai”, w której są cztery wzory: Sea Sunset, Pianoforte, Power Pussy i Optic Pool.

– Spotkanie wizji artystycznej i użytkowego charakteru tekstyliów jest dla mnie fascynującym doświadczeniem. Nasza kolekcja zbudowana jest na bazie wizualnych iluzji i beztroskich igraszek optycznych, które, jak mamy nadzieję, przyjemnie ożywią wasze wnętrza, pobudzą waszą wyobraźnię i pozwolą przekształcić wasze łóżka i sofy w artefakty z krainy psychodelicznych fantazji – Maurycy Gomulicki zwraca się do przyszłych użytkowników. – Ofiarowujemy wam unikalną możliwość otulenia się sztuką.

Marka Hogai stawia na odważne rozwiązania projektowe i wysokiej jakości rzemieślnicze wykonanie. Efektem współpracy z Maurycym Gomulickim są tekstylia, w których sztuka łączy się z designem.

– Od początku myślę o marce Hogai, jako o kreatywnej przestrzeni dla utalentowanych twórców, których napędza potrzeba piękna i radość projektowania. Maurycy Gomulicki to jedna z najciekawszych osobowości w sztuce współczesnej – jego wszechstronna twórczość ekscytuje, inspiruje, zachwyca! Zaproszenie Maurycego do współpracy było moim marzeniem – bardzo się cieszę, że je przyjął. Bardzo lubię efekty tej współpracy – dajemy naszym Klientom nie tylko komfort ciepłych puszystych koców i kunsztownych narzut, ale też wprowadzamy sztukę współczesną do kontekstu codziennego – stwierdza Patrycja Bruź-Soniewicka, założycielka i dyrektorka kreatywna Hogai.

Kolekcja stworzona z Maurycym Gomulickim to już druga linia tekstyliów w portfolio Hogai. Nowe koce i narzuty są tkane żakardowo z najwyższej jakości przędzy bawełnianej z dodatkiem akrylu. Mają certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100. Koce, miękkie, grube i puszyste, przydają się w chłodne wieczory. Żakardowe narzuty, o szlachetnej fakturze, sprawdzają się jako pokrycia sof, foteli lub łóżek.

Maurycy Gomulicki - mężczyzna w kapeluszu i z laską stoi bokiem w pozie jakby jeździł na nartach
Maurycy Gomulicki, fot. serwis prasowy Hogai

Maurycy Gomulicki – hedonista, wizjoner, apologeta rozkoszy

Maurycy Gomulicki urodził się 27 marca 1969 r. w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z grafiki warsztatowej obronił u prof. Rafała Strenta, aneks z malarstwa u prof. Jerzego Tchórzewskiego. Studiował także za granicą – na Universitat de Barcelona (1992–1993), w Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie (1994) oraz Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku (1997–1998). Artysta multidyscyplinarny, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej, nazywany jest „hedonistą konsekwentnie propagującym Kulturę Rozkoszy”.

Gomulicki wytyczył własną ścieżkę w świecie sztuki współczesnej. Dzięki żarliwemu pragnieniu kwestionowania konwencjonalnych wyobrażeń i odkrywania synergii sztuki, designu i technologii, tworzy projekty nacechowane niepowtarzalną świeżością i wdziękiem. Sam najchętniej określa się mianem entuzjasty. Sztuka Gomulickiego, jego eksperymenty kolorystyczne, fenomenalne rzeźby, fotografie, grafiki czy instalacje posiadają niebywałą zdolność do wywoływania pozytywnych emocji i prowokowania introspekcji. Są świadectwem tyleż pasji i dyscypliny co niesamowitego talentu i wyjątkowego spojrzenia na świat. Artysta od lat zafascynowany jest osmozą pomiędzy sferami sztuki wysokiej i kultury popularnej. Zrealizował szereg projektów dla których kluczowym punktem odniesienia jest doświadczenie op-artu. Artysta mieszka i pracuje w Polsce i Meksyku.

Hogai – w języku hindi znaczy „stanie się”

Hogai to polska marka, która wspiera budowanie inspirujących przestrzeni wnoszących radość do życia. Wprowadzając kolor, żywiołowość i wyraziste wzornictwo do codziennego otoczenia, Hogai rzuca wyzwanie dominacji monochromatycznych wnętrz. Każdy produkt Hogai – od mebli po tekstylia – jest starannie zaprojektowany i wykonany z dbałością o detale. Dla Hogai ważne są potrzeby współczesnego konsumenta, który ceni sobie kreatywność i nie boi się zdecydowanych barw i śmiałych form. Koce i narzuty z kolekcji „Op-art by Maurycy Gomulicki & Hogai” można kupić na stronie internetowej marki: www.hogai.store i u wybranych sprzedawców detalicznych. Tekstylia i meble Hogai są produkowane w Polsce.

Zdjęcia: serwis prasowy Hogai