top
Wydarzenia:

Mała łazienka, czyli atrakcyjne wnętrze na trzech metrach kwadratowych

Grano Apart na Wyspie Spichrzów w Gdańsku jest jednocześnie hotelem i budynkiem z mieszkaniami do wynajęcia. Łazienki są tam nieduże – 3,3 mkw. Dla architekta mała łazienka to wyzwanie. Na niedużej powierzchni musi zmieścić wszystko, co konieczne i stworzyć wygodne, atrakcyjne wizualnie wnętrze. Autorka projektu Małgorzata O’Neill wybrała rozwiązania Geberit.

2
Mała łazienka. Fasady budynków na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, wśród nich hotel Grano Apartu

Grano Apart zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu – na Wyspie Spichrzów nad Mołtawą. Blisko stamtąd na gdańską starówkę i nad morze. Podczas weekendowego wypadu można zatrzymać się w pokoju hotelowym, a przyjeżdżając do Gdańska na kilkudniowy pobyt, wynająć mieszkanie. Właścicielami mieszkań są osoby prywatne, ale obsługą i wynajmem zajmuje się hotel, który oprócz apartamentów oferuje także zwykłe pokoje. Goście mieszkający w apartamentach, tak jak pozostali, mogą korzystać z hotelowego basenu, SPA, strefy dla dzieci. W apartamentach mają aneks kuchenny, co jest bardzo wygodne, przy dłuższych wizytach. Mała łazienka ma zaledwie 3,3 metra kwadratowego powierzchni, ale dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez Małgorzatę O’Neill i wyposażeniu Geberit, jest w pełni komfortowa.

Mała łazienka w hotelu, z kabiną prysznicową, umywalką i toaletą myjącą

 

Mała łazienka z toaletą myjącą

Mała łazienka wymaga sprytnych rozwiązań. Architektka podzieliła przestrzeń na trzy moduły o wymiarach 80 x 80 cm. Każdy moduł to oddzielna strefa: prysznic, WC i strefa umywalki. Spośród produktów Geberit projektantka wybrała: szafkę, umywalkę, stelaż podtynkowy oraz toaletę myjącą Geberit AquaClean Sela, którą można sterować za pomocą pilota, co ma duże znaczenie, w przypadku tak niewielkiej przestrzeni. Urządzenie wielofunkcyjne sprawdza się, gdy jest to mała łazienka. Zapewnia delikatne mycie z wykorzystaniem technologii WhirlSpray, suszenie, efektywne spłukiwanie TurboFlush i oświetlenie ułatwiające orientację w pomieszczeniu przy zgaszonym świetle. Dzięki zastosowaniu stelaża podtynkowego Geberit nad WC powstała wygodna półka. Do czarnych elementów wystroju projektantka dobrała czarny przycisk spłukujący Geberit Sigma20. Łazienkowy zestaw dopełniła kwadratowa umywalka Koło z praktycznymi szerokimi powierzchniami po bokach, na które można odkładać kosmetyki i łazienkowe akcesoria oraz, sprzyjająca utrzymaniu porządku w łazience, szafka podumywalkowa Geberit. Zastosowanie kabiny prysznicowej zamiast wanny oraz drzwi przesuwnych to kolejne funkcjonalne rozwiązania, które pozwoliły na efektywne wykorzystanie małej powierzchni wnętrza.

 

Zdjęcia: serwis prasowy Geberit