top
Wydarzenia:

Łódź Design Festival – lepiej do kwadratu

Lepiej 2.0 to hasło drugiej odsłony Łódź Design Festival. Festiwal w tym roku, wyjątkowo, odbył się w dwóch częściach. We wrześniu było jeszcze #lepiej. O czym niech zaświadczy subiektywny przegląd wydarzeń.

2
Łódź Design Festival - na ścianie wisi okrągły obiekt jak lustro. Dzieci wyciągają do niego ręce
Fot. serwis prasowy ŁDF

Podczas pierwszej, majowej odsłony Łódź Design Festival festiwalowe wystawy prezentowane były w przestrzeni miasta, w zamkniętych, przeszkolonych pawilonach. Druga odbyła się w dobrze znanym publiczności z poprzednich edycji imprezy Centrum Festiwalowym przy Tymienieckiego 3.

Jesienna edycja festiwalu to zapowiedź kierunków, w których impreza będzie rozwijać się w najbliższych latach. Organizatorzy poświęcą jeszcze więcej uwagi badaniom naukowym, zapewnieniu przestrzeni do dyskusji i refleksji na tematy, jakie przynosi codzienne życie i zaktywizowaniu publiczności we wszystkich grupach wiekowych.

Większość wydarzeń drugiej odsłony festiwalu, która trwała od 16 do 19 września odbyła się w Art_inkubatorze przy Tymienieckiego 3. Wstęp na imprezy był wolny. Publiczność, złakniona bezpośredniego kontaktu z designem, dopisała, W efektownej przestrzeni przedszkolnego holu witała ją prezentacja producenta dywanów, firmy Agnella zatytułowana „Kobiety siłą, kobiety pięknem, kobiety w designie”.

Łódź Design Festival 2.0

Jedną z najbardziej spektakularnych prezentacji imprezy była wystawa „Inflatales. Stalowe opowieści Oskara Zięty”, z którą sąsiadowała ekspozycja mebli z kolekcji „Oddity” zaprojektowanej przez studio Kosmos Project dla firmy Square Drop, o której piszemy na designdoc.pl.

Na wystawie „Z Polski. Selekcja Łódź Design Festival” można było zapoznać się z najciekawszymi projektami wdrożonymi do produkcji w ostatnich latach. Wiele z nich znalazło się wśród wyróżnionych w plebiscycie must have 2021 organizowanym przez ŁDF, m.in. kilimy marki Splot (o których też można przeczytać na designdoc.pl), a także tkaniny The Most, lampy Embassy Interiors, ceramika Studia Zaczyn, krzesła Szymona Hanczara, meble firm Un’Common, Borcas, Miuform.