top
Wydarzenia:

Łódź Design Festival 2022 obiera kierunek: przyszłość

Już teraz warto zarezerwować sobie czas na wyjazd do Łodzi. Łódź Design Festival 2022 trwać będzie od 12 do 22 maja. Hasłem imprezy jest RE:GENERACJA! W programie są plebiscyt must have, konkurs make me! oraz, jak zawsze, wiele ciekawych wystaw i wydarzeń.

2
Łódź Design Festival 2022 - plakat festiwalu
Ilustr. Łódź Design Festival

Hasło Łódź Design Festival 2022 RE:GENERACJA to zachęta do spojrzenia w przyszłość i szukania odpowiedzi na pytanie, jakie wyzwania przyniesie nadchodzący czas. A skoro o czasie mowa, to jest jeszcze chwila, by zgłosić w plebiscycie must have nowy produkt zaprojektowany przez polskiego projektanta lub wdrożony przez rodzimego producenta albo wystartować w konkursie dla młodych designerów make me!

– Początek trzeciej dekady XXI w. to czas kolejnych zmian. Mamy wiele obaw, ale i nadziei, trzymamy się nostalgii, a z drugiej strony tworzymy odważne wizje przyszłości. To również moment na przebudowę różnych elementów naszego życia. Zbliżająca się edycja Łódź Design Festival 2022, pod hasłem RE:GENERACJA, będzie zachętą do poszukania odpowiedzi na te wyzwania – przybliża ideę ŁDF dyrektor Michał Piernikowski. – Na festiwalu zaprezentujemy działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze – każdego z nas – deklaruje dyrektor.

Łódź Design Festival 2022

Festiwalowe wydarzenia Łódź Design Festival 2022 odbywać się będą w Art_Inkubatorze przy Tymienieckiego 3 i w przestrzeni miasta. Cała Łódź będzie żyła festiwalem! W imprezie można wziąć udział nie tylko w roli obserwatora, ale także ją współtworzyć.

Organizatorzy do 1 marca (do godz. 9) czekają na zgłoszenia w plebiscycie must have wyróżniającym najlepsze polskie wdrożenia. Najlepiej zaprojektowane produkty obejrzymy na wieńczącej plebiscyt wystawie. Zwycięzców wybierze Rada Ekspertów w składzie: Anna Grużewska, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Dominika Olszyna, Magda Świc i Paweł Rafa, Agnieszka Polkowska, Michał Mazur, Diana Nachiło, Iwona Ławecka-Marczewska (redaktor naczelna designdoc.pl), Zbigniew Maćków, Hanna Rydlewska, Monika Pągowska i Tomasz Pągowski, Katarzyna Księżopolska, Kamil Białas, Agata Szydłowska, Szymon Hanczar oraz Michał Piernikowski.

Projektanci oraz studenci kierunków artystycznych i projektowych (w wieku 25-35 lat) mają jeszcze szansę wziąć udział w konkursie make me! Nabór trwa do 28 marca. Make me! to barometr trendów i kreator idei. Uczestnicy tworzą nowatorskie obiekty odpowiadające na potrzeby przyszłych użytkowników i rozwiązujące ważne współcześnie problemy. Dla młodych designerów konkurs to szansa na promocję, której nie powinni przegapić, bo finalistom poprzednich edycji sukces otworzył drzwi do kariery. Wystawa pokonkursowa make me! jest jednym z najważniejszych festiwalowych wydarzeń.