top
Wydarzenia:

Multisensoryczna przestrzeń relaksu – jak ją stworzyć?

Łazienka z prysznicem, wyposażona w armaturę z kolekcji AXOR Conscious Showers zaprojektowaną przez studio Phoenix, inspiruje do stworzenia pobudzającej zmysły przestrzeni relaksu, multisensorycznego wnętrza, które pomaga osiągnąć dobrostan!

2
Łazienka z prysznicem i wanną, jasne kolory, geometryczne płytki w kabinie

Łazienka to wnętrze, w którym wszystkie zmysły są gotowe na doznania. Najwięcej bodźców odbierają wzrok i dotyk, ale przecież wodę smakujemy, a gdy, zażywając aromatycznej kąpieli, słuchamy muzyki, budzą się węch i słuch. Łazienka z prysznicem wyposażona w armaturę z kolekcji AXOR Conscious Showers to inspiracja do wykreowania własnej multisensorycznej strefy relaksu. W procesie tworzenia wnętrza pomocny może okazać się moodboard – z prysznicem w centrum kompozycji.

Łazienka z prysznicem – AXOR Conscious Showers

Aranżację tej łazienki projektanci rozpoczęli od wyboru armatury z kolekcji AXOR Conscious Showers stworzonej dla marki AXOR przez renomowane studio Phoenix. Docenili jej funkcjonalność, estetykę oraz to, że jest przyjazna środowisku. W kolekcji AXOR Conscious Showers są modele z prostokątną głowicą prysznicową AXOR 245/185 oraz z okrągłymi AXOR 220 i 245. W wariancie EcoSmart+ każda z nich redukuje przepływ do mniej niż sześciu litrów wody na minutę, przy niemal niezmienionym komforcie kąpieli. Forma wszystkich głowic jest prosta, wzbogacona jedynie delikatnym grawerunkiem wzdłuż krawędzi. Minimalistyczny kształt zastosowanego w aranżacji okrągłego modelu AXOR 245 urozmaicają śruby, które celowo pozostawiono widoczne. Wykończenie armatury zostało wybrane indywidualnie z palety AXOR FinishPlus PVD, ale w kolekcji są także baterie chromowane i czarne matowe. Dzięki uniwersalnej formie i wielu wariantom wykończenia prysznice AXOR Conscious Showers można zastosować w aranżacjach w różnych stylach. Łatwo do nich dobrać armaturę i akcesoria łazienkowe z innych kolekcji AXOR oraz pozostałe wyposażenie.

Łazienka z prysznicem, wanną stojącą pod oknem i strefą umywalkową

Strefa umywalkowa z dwiema umywalkami, nad którymi wisi okrągłe lustro

Przestronny pokój kąpielowy z bezpośrednim wyjściem do ogrodu

Zmysłowy moodboard

Tworząc moodboard, który pomaga w podjęciu decyzji projektowych przy aranżowaniu własnej przyjaznej naturze multisensorycznej strefy relaksu, można umieścić w centrum kompozycji wybrany model prysznica z kolekcji AXOR Conscious Showers. W zestawie, prócz armatury, powinny znaleźć się nie tylko próbki kolorów, wzorów i struktur: kawałek kamienia, szkiełko, wstążka blachy, deszczułka, skrawek tkaniny, płytka ceramiczna, wiklina, ale także papierek nasączony ulubionym zapachem i okładka płyty z muzyką sprzyjającą wypoczynkowi. Łazienka z prysznicem to inspirująca przestrzeń kreacji.

Studio Phoenix

Autorzy kolekcji AXOR Conscious Showers, studio Phoenix to jedna z najlepszych pracowni projektowych na świecie, założona w 1987 r. przez Andreasa Hauga i Toma Schönherra. Z marką AXOR współpracuje od ponad 20 lat. Zespół tworzy kilkudziesięciu projektantów, którzy pracują w Stuttgarcie, Monachium i Szanghaju. Od momentu powstania studio otrzymało za swoje innowacyjne projekty blisko 1000 nagród.

 

Zdjęcia: serwis prasowy Axor / Hansgrohe