Łazienka, która nigdy się nie znudzi
Łazienka zaaranżowana ton w ton, w harmonijnie zestawionych odcieniach jednego koloru. W projekcie wrocławskiej pracowni Craft of Interior dominuje ciepła, ziemista czerwonobrązowa barwa.


Łazienka, w której postawiono na subtelne niuanse kolorystyczne powstała w zgodzie z trendem polegającym na zestawianiu odcieni jednej barwy w harmonijną całość. W tak zaaranżowanym wnętrzu główną rolę grają tekstury i materiały.
Ton sur ton
Francuski termin ton sur ton (ton w ton) opisuje w modzie, architekturze i projektowaniu wizualnym w ogóle koncepcję opartą na zestawianiu ze sobą elementów utrzymanych w różnych intensywnościach jednej barwy. Trend ten pozwala na pełne zanurzenie się w ulubionym kolorze oraz daje wiele możliwości eksperymentowania z teksturą, materiałem i akcentami.

Łazienka w stylu ton sur ton
O powodzeniu przesądza oczywiście odpowiedni dobór koloru. Główna barwa powinna nie tylko odpowiadać upodobaniom domowników, ale też być zgodna z atmosferą, jaką chce się stworzyć w pomieszczeniu. Bawa główna stanowi punkt wyjścia do kreatywnej gry odcieniami, pozwalającej wydobyć głębię i podkreślić walory przestrzeni.
Ton sur ton to przede wszystkim sztuka kompozycji. Materiały odgrywają równie istotną rolę, co barwy. Wykorzystuje się ich różnorodne tekstury oraz kontrastowo zestawia matowe i polerowane powierzchnie. Kropką nad „i” jest oświetlenie, które wydobywa niuanse wykończenia, tworząc wielowymiarowy efekt i podkreślając piękno materiałów.
Ten trend oferuje ogromne pole do kreatywnych rozwiązań. W jego ramach możemy zaprojektować zarówno wnętrze o nowoczesnym charakterze, jak i przestrzeń pełną klasyki – wszystko zależy od dobranych elementów. Co więcej, ton sur ton to gwarancja harmonii i konsekwencji, dzięki którym każde wnętrze zyskuje wyrafinowany i spójny wygląd
– uważa Monika Rogusz-Witkoś, architektka z pracowni Craft of Interior.

Łazienka projektu Craft of Interior
W projekcie autorstwa wrocławskiej pracowni Craft of Interior znajdujemy ciepłe, ziemiste odcienie terrakoty – czerwonawego brązu, które pojawiają się zarówno na ścianach, jak i w elementach wyposażenia łazienki, takich jak armatura, umywalki, wanna czy akcesoria. Różnorodność faktur – od gładkich, lśniących płytek, przez surowe wykończenia ścian, po satynowe powierzchnie wanny i umywalek – nadaje przestrzeni jednocześnie spójny i wielowymiarowy charakter. Minimalistyczne formy i nowoczesne linie armatury podkreślają elegancję i wyrafinowanie stylu, a subtelne oświetlenie wprowadza do wnętrza ciepło i intymną atmosferę.

Harmonijne dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia w jednej tonacji kolorystycznej było możliwe dzięki ofercie polskiej marki OMNIRES i jej kolekcji wanien oraz umywalek OVO M+. Poza klasyczną bielą w kolekcji jest sześć innych odcieni – terracotta, coral, olive, midnight blue, ash grey i black lava – wszystkie z matowym wykończeniem.

Wyposażenie od OMNIRES
W przestrzeni utrzymanej w ciepłych tonach czerwonawego brązu wanna i umywalka w kolorze terracotta stanowią naturalny wybór. Pracownia Craft of Interior połączyła je z armaturą z linii CONTOUR, również od OMNIRES. Armatura z tej linii współgra z monochromatycznym wnętrzem, a odcień szczotkowanej miedzi, wybrany przez architektkę, podkreśla głębię kolorów, dodając im szlachetności, przy jednoczesnym zachowaniu spójność aranżacji.
Łazienka projektu Craft of Interior i inne w stylu ton sur ton mają ponadczasowy charakter. Wnętrza utrzymane w tej estetyce opierają się przemijającym modom, zachowując styl i elegancję przez wiele lat.
Ilustracje: serwis prasowy OMNIRES
W designdoc.pl piszemy także o debiucie OMNIRES na targach Salone del Mobile w Mediolanie.