top
Wydarzenia:

Kuchnia w stylu Mid-Century Botanical – atmosfera wiecznych wakacji

Kuchnia stanowi niemal przedłużenie ogrodu. To zasługa zieleni roślin i botanicznych motywów na tapetach oraz kolorystyki materiałów. Styl Mid-Century Botanical sprawia, że można cieszyć się atmosferą wakacji przez cały rok.

2
Styl Mid-Century - kuchnia amerykańska - duża, z wyspą i jadalnią

Styl Mid-Century to design oparty na czystych liniach i geometrycznych formach charakteryzujący się wysoką funkcjonalnością odzwierciedlającą ducha innowacji i optymizmu tamtych lat. Dziś chętnie wraca się do tego stylu w projektach mebli i zabudów kuchennych. Pojawiają się w nich liczne elementy w odcieniach ciepłego drewna dające poczucie spójności i harmonii. Wykończenia z naturalnego kamienia, takie jak marmurowe blaty, podkreślają luksusowy charakter wnętrza, które pozostaje ciepłe i przytulne. Zaskakujące elementy, jak rubinowe akcenty czy dekoracyjne żyrandole, wnoszą odrobinę ekstrawagancji. Równowaga między klasyką a nowoczesnością jest jednak zachowana.

Mid-Century - kuchnia w stylu amerykańskim z wyspą, drewnianą zabudową i dużą lodówką

Mid-Century - wysoka czarna zabudowa kuchni z wbudowanym AGD, obok na ścianie tapeta w roślinny wzór

Mid-Century kobieta i dziewczynka są razem w kuchni, dziecko sięga po coś z lodówki

Mid-Century Botanical

Z klasycznym stylem Mid-Century doskonale łączy się bijący rekordy popularności trend Botanical. Te dwa nurty wydają się stworzone dla siebie, choć dzieli je wiele dekad. Obydwa pozwalają stworzyć przyjemną przestrzeń emanującą pozytywną energią, którą szczególnie doceniamy w długie jesienno-zimowe miesiące. W tak zaaranżowanej kuchni świetnie sprawdzają się urządzenia AGD amerykańskiej marki Sub-Zero/Wolf z linii Classic łączące zaawansowane technologie z tradycyjnym designem opartym na wykorzystaniu stali szlachetnej. Inna propozycja to modele z linii Designer, które przeznaczone są do zabudowy, czyli zasłonięte frontami, co daje bardziej jednolity charakter kuchni. W kuchni Mid-Century Botanical cieszymy się rytuałem przygotowywania posiłków, a design wspiera dobre samopoczucie i inspiruje do wspólnego spędzania czasu. O kuchniach, w których wyposażeniu są urządzenia AGD Sub-Zero/Wolf piszemy także m.in. w artykule o kuchniach w stylu amerykańskim.

Zdjęcia: serwis prasowy Sub-Zero/Wolf, www.subzerowolf.pl