top
Wydarzenia:

Kuchnia, której architekturę podkreśla światło – wyższy poziom gotowania

Czy o kuchni można powiedzieć, że jest nastrojowa? Czy kuchnia może być sensualna? Co jest w niej ważne na równi z funkcjonalnością? Te pytania z pewnością zadawali sobie projektanci modelu SieMatic SLX.

2
SieMatic SLX. Kuchnia połączona z salonem, z efektowną zabudową wolnostojącą.

Kuchnia SieMatic SLX została zaprojektowana tak, by była nie tylko praktyczna, lecz by także intrygowała wizualnie. Jej wyrafinowana forma została podkreślona oświetleniem, które wydobywa wysmakowany architektoniczny kształt mebli.

– W kuchni SieMatic SLX światło i linie łączą się w wyjątkowej symbiozie – mówi Joanna Franaszek ze Studio Forma 96. – Subtelnie zintegrowane w szczelinach uchwytu oświetlenie jest kluczowym elementem projektu. Blaty, wyspy sprawiają wrażenie nieważkich, co nadaje całości lekkości i finezji. I jeszcze możemy tym oświetleniem sterować, ustawiając temperaturę barwową według własnego nastroju.

SieMatic SLX. Ekskluzywna kuchnia z wyspą i zabudową, którą efoktownie podkreśla światło.
Kuchnia SieMatic SLX, fot. serwis prasowy SieMatic

Ta charakterystyczna dla nowego SieMatic SLX lekkość jest też widoczna w wysokich szklanych szafkach – witrynach z wysuwanymi szufladami, które wydają się wręcz unosić w przestrzeni. Kuchnia i wnętrze domu łączą się dzięki tym estetycznym zabiegom, tworząc jedną przestrzeń. We wnętrzu szaf i szafek SieMatic SLX jest dużo miejsca na kuchenne akcesoria, sztućce, zastawę. Mimo estetycznego wyrafinowania kuchnia nie jest na pokaz. Zaprojektowano ją z myślą o ludziach, dla których gotowanie jest pasją.

Swoboda projektowania kuchni SieMatic SLX

Nie ma dwóch identycznych kuchni SieMatic SLX. Różnorodność materiałów, tekstur i kolorów pozwalają na zrealizowanie rozmaitych estetycznych wizji. Ton w ton? Kontrastowe akcenty? Satynowy mat lub efektowny połysk? Gustowny fornir, połyskujący metal? Modułowości i elastyczność to cechy wyróżniające ten model.

– Ponad 30 lat temu SieMatic urzekł nas zarówno bezkompromisową jakością jak i bardzo progresywnym podejściem do projektowania kuchni – mówi Joanna Franaszek ze Studio Forma 96.SieMatic SLX. Ekskluzywna kuchnia z wyspą i zabudową, którą efektownie podkreśla światło.

– Przypadła nam do gustu filozofia opierająca się na przekonaniu, że kuchni powinno być tyle, ilu jest ich właścicieli. SieMatic konsekwentnie realizuje ideę, że to jej użytkownik decyduje nie tylko o zastosowanych kolorach czy materiałach wykończeniowych, ale również o każdym detalu. Kuchnie niemieckiej marki SieMatic są też przygotowane na każdą ewolucję w naszym życiu. Wnętrza szaf i szafek można dopasowywać do nowych okoliczności.

Kuchnie SieMatic można obejrzeć w showroomach Studio Forma 96 – poznańskim i warszawskim.

Zdjęcia: serwis prasowy SieMatic