top
Wydarzenia:

Kto zwyciężył w konkursie Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z Fjordd?

Znamy zwycięzców konkursu zorganizowanego przez firmę Fjordd. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: realizacja i wizualizacja.

3
Fjordd - łazienka na poddaszu z umywalką na drewnianej szfce

Firma Fjordd nagrodziła projektantów łazienek, które wyrażają ideę tworzenia domowego spa. W pierwszej edycji konkursu Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z Fjordd jurorzy oceniali prace zgłoszone w dwóch kategoriach: realizacja i wizualizacja. Zgodnie z główną zasadą konkursu uczestnicy w pracach wykorzystali po minimum dwa produkty z oferty Fjordd. W puli nagród były vouchery na dowolny produkt i 5000 złotych.
16 stycznia 2024 r, jury w składzie: Ewa Porębska, redaktor naczelna „Architektury-murator”, Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna polskiej edycji „Elle Decoration”, Marcin Szczelina, redaktor naczelny czasopisma „Archisnob” oraz Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna magazynu internetowego designdoc.pl, przewodnicząca obradom, oceniło nadesłane projekty pod względem funkcjonalności, estetyki oraz realizacji idei tworzenia domowego spa.

Fjordd – realizacja

W kategorii realizacja pierwsze miejsce przyznano biuru projektowemu DWAconcept Dagmara Soból-Drabczyk i Wojciech Drabczyk za projekt łazienki w Kościelisku. Jurorzy docenili: spójny charakter projektu, harmonię między architekturą pokoju kąpielowego i sąsiadujących z nim pomieszczeń (sypialni i garderoby), a także umiejętne podkreślenie estetycznych walorów produktów Fjordd oraz ich funkcjonalności, jak również dopasowanie wyposażenia do ogólnej koncepcji wnętrza. W realizacji zastosowano produkty z kolekcji Slama w wykończeniu biały połysk.

Fjordd - łazienka z wanną, umywalką na kobaltowej szafce i kobaltową ścianą

Drugie miejsce przypadło Monice Grugielewicz za łazienkę, w której uwagę jurorów przyciągnęło odważne użycie kolorów. Projekt nagrodzono za: „stworzenie komfortowej przestrzeni relaksu w łazience o ograniczonej powierzchni, optymalne wkomponowanie produktów Fjordd w architekturę wnętrza oraz śmiałe podjęcie decyzji co do kolorystyki, która nadała charakter całej aranżacji”. W realizacji zostały zastosowane produkty z kolekcji Fjord w wykończeniu biały połysk.

Fjordd – wizualizacja

W kategorii wizualizacja pierwsze miejsce w konkursie przyznano projektantce Agacie Gale za projekt łazienki o powierzchni 18 mkw. będącej przestrzenią relaksacyjną, która zapewnia poczucie spokoju i odprężenia. Jury zdecydowało się przyznać pierwsze miejsce tej pracy ze względu na: nowatorski pomysł na zgrupowanie stref kąpielowej i umywalkowej w formie łazienkowej wyspy; śmiałą koncepcję zastosowania w jednej łazience dwóch różnych rodzajów umywalek Fjordd; kompleksowe spojrzenie na potrzeby użytkowników, którego wyrazem jest m.in. wydzielenie miejsca do robienia makijażu lub wykonywania innych zabiegów kosmetycznych; kreatywne wprowadzenie zieleni do wnętrza, które dzięki niej jeszcze bardziej sprzyja wypoczynkowi. W projekcie zastosowano wolnostojącą wannę z kolekcji Fjord, wolnostojącą umywalkę z kolekcji Lyse, a także umywalkę z kolekcji Sogne 400. Wszystkie produkty w kolorze Kjerag mat.

Fjordd - łazienka z przeszkloną ścianą, wolnostojącą wanną i dwiema umywalkamiFjordd - przestrzeń relaksacyjna z wolnostojącą wanną
Drugie miejsce zajął Maciej Kozłowski za projekt łazienki, w której architektura i oświetlenie budują tło dla kluczowych elementów wyposażenia domowego spa – wanny. Przestrzeń zapewnia domownikom oddech i pozwala przygotować się na nowy dzień. Architektura wnętrza wspiera ten proces, ograniczając bodźce z zewnątrz. Uznanie jurorów zyskało także: oszczędne użycie środków wyrazu, zgodnie z maksymą Miesa van der Rohe „Mniej znaczy więcej”; efektowna gra światła i cienia podkreślająca estetykę form produktów Fjordd; wykreowanie atmosfery spokoju, wyciszenia i relaksu. W projekcie zastosowano kolekcję Salma w odcieniu białym i wykończeniu mat.

Konkurs, zapowiadany przez nas w artykule opublikowanym w kwietniu 2023 r., będzie kontynuowany. Organizatorzy już planują drugą edycję.

Zdjęcia i ilustracje: serwis prasowy organizatora konkursu firmy Fjordd