top
Wydarzenia:

Wystartował konkurs Antalis – zgłoszenia do końca roku

Trwa kolejna edycja Antalis Interior Design Award, międzynarodowego konkursu poświęconego aranżacji wnętrz. Prace można zgłaszać do 31 stycznia 2023 r. Zwycięzców poznamy w marcu 2023 r. Nagrody trafią do rąk laureatów podczas uroczystej gali w Paryżu 30 marca.

4
Antalis Interior Design Awards plakat konkursowy

Antalis, wiodący dystrybutor rozwiązań komunikacji wizualnej w Europie po raz kolejny zorganizował konkurs Antalis Interior Design Award. Pierwsze dwie edycje okazały się sukcesem, gromadząc blisko 800 projektów z 29 krajów. Zgłoszenia do bieżącej odsłony trwają do 31 stycznia 2023 r. Antalis zaprasza projektantów wnętrz, architektów, drukarzy, aplikatorów i wszystkie kreatywne osoby do zgłaszania swoich autorskich projektów aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu kupionego w Antalis. Jury nagrodzi najlepsze ukończone lub będące w trakcie realizacji projekty powstałe od końca poprzedniej edycji (1 lutego 2020 r.) do zakończenia tegorocznej edycji konkursu (31 stycznia 2023 r.). Architekci, projektanci, drukarze, reklamodawcy mogą konkurować w jednej lub kilku z pięciu kategorii: Hotelarstwo i rekreacja, Handel detaliczny i usługi, Biuro, Dom oraz Budynki użyteczności publicznej i przestrzenie publiczne.

Antalis Interior Design Award

AIDA promuje kreatywność w wykorzystywaniu materiałów, dlatego konkurs wzbogacono o nagrody specjalne: nagrodę specjalną w kategorii „Folia architektoniczna” i nagrodę specjalną w kategorii „Folia okienna”. Obie te kategorie są odpowiednie dla kandydatów wykorzystujących folie architektoniczne Coala do ścian lub okien. Uczestnicy konkursu ubiegający się o Nagrodę Specjalną „Zrównoważony Rozwój” mogą skorzystać z jednego z przyjaznych środowisku produktów, które posiadają więcej niż dwie gwiazdki w Systemie Antalis Green Star.

Nagroda za Oryginalny Wzór

Ta nagroda skierowana jest do wszystkich kreatywnych osób (ilustratorów, projektantów, grafików, studentów sztuk graficznych). Zostaną wyłonione dwa zwycięskie projekty. Każdy ze zwycięzców otrzyma możliwość nadruku swojego autorskiego wzoru na wybranym przez siebie nośniku Coala, a co za tym idzie – szansę na wcielenie swojego projektu w życie. Profesjonalistom i studentom, którzy nie mają żadnego zrealizowanego bądź będącego w produkcji projektu, Antalis udostępni puste modele 3D. Będzie je można udoskonalić i dowolnie przekształcić przy wykorzystaniu produktów marki Coala. W tegorocznej edycji zadaniem konkursowym będzie wykonanie projektu biurowej kantyny.

O konkursie

W marcu 2023 roku zostanie podana lista 12 zwycięzców (11 kategorii opisanych powyżej oraz laureat Nagrody Publiczności, który zostanie wyłoniony w drodze głosowania w social mediach). Laureaci odbiorą wyróżnienia podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 30 marca w Paryżu, a nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na stronach konkursu i w innych kanałach komunikacji marki Antalis na całym świecie. – Wraz z trzecią edycją konkursu Antalis Interior Design Award pragniemy przekazać naszą wiedzę i doświadczenie w służbie twórczości i innowacji, szczególnie dzięki naszej marce Coala, która doskonale wpisuje się w trendy branżowe, a także pozwala naszym klientom tworzyć niepowtarzalne, spersonalizowane projekty wnętrz. Ponadto, międzynarodowy wymiar tego konkursu oferuje mieszankę rozmaitych wrażliwości artystycznych oraz zróżnicowanych spojrzeń na świat współczesnego designu – podsumowuje Arkadiusz Chłopik, Dyrektor Marketingu Antalis Poland.

Międzynarodowe jury

W jury konkursu zasiadają: Grant Dudson, Dyrektor Kreatywny londyńskiej agencji kreatywnej Chorus; Paweł Brodzik, Dyrektor Zarządzający w wiodącej firmie projektowo-wykonawczej Tétris Design&Build, Julien Reibell, CEO grupy marketingowej Altavia Pallas; Bittor Sanchez-Monasterio, wiceprezydent Accor Hotels Global; Litwa, Rūta Bužinskaite, współwłaścicielka Blank Page, projektantka wnętrz, wykładowczyni; Corinna Kretschmar-Joehnk, założyciel i partner w JOI-Design Innenarchitekten, firmie specjalizującej się w opracowywaniu designerskich koncepcji dla międzynarodowego przemysłu hotelarskiego; Andrea Hegedűs, profesor na Budapest Metropolitan University, dyrektor kreatywny, ekspertka w zakresie projektowania tkanin i materiałów; Laura Pietrusel, architektka wnętrz i laureatka Antalis Interior Design Award 2020; Linda Steen, kierowniczka i właścicielka znanej norweskiej firmy Scenario Interior Architects; Radek Váňa, autor książek, redaktor architektonicznego magazynu Archizoom Zgłoszenia można przesyłać online za pośrednictwem strony konkursowej.

Antalis

Marka własna Antalis, Coala, oferuje szeroki wybór materiałów do druku wielkoformatowego. Gama produktów Coala zawiera papiery, folie samoprzylepne, banery, tkaniny, tapety oraz wiele innych materiałów, które charakteryzują się nadzwyczajnymi możliwościami zadruku, a także dużą łatwością aplikacji. Antalis jest częścią grupy Kokusai Pulp&Paper, światowego lidera dystrybucji papierów, opakowań i komunikacji wizualnej z siedzibą w Japonii i notowanej na giełdzie w Tokio z obrotem 545 miliardów JPY w 2021 r. Antalis jest wiodącym dystrybutorem B2B produktów i usług w zakresie papieru i opakowań przemysłowych oraz numerem dwa w dystrybucji nośników komunikacji wizualnej w Europie i Ameryce Łacińskiej. Z siedzibą główną w Paryżu Antalis działa w 30 krajach, obsługując ponad 100 000 klientów z zespołem 3800 pracowników oferujących przełomowe rozwiązania e-commerce. 93 centra dystrybucyjne świadczą odpowiedzialne ekologicznie usługi na światowym poziomie.

Ilustracja: serwis prasowy organizatora konkursu