top
Wydarzenia:

74 metry dla turystów z wnętrzarskim zacięciem

Kołobrzeg to chętnie wybierany wakacyjny kierunek. Wczasowicze i kuracjusze, którzy lubią charakterystyczny styl projektowania i wyposażania wnętrz studia Loft Kolasiński, mogą wynająć prezentowane mieszkania i spędzić urlop z designem.

2
Kołobrzeg - kuchnia z zabudową dolną i białym okapem

Kołobrzeg, nadmorska miejscowość uzdrowiskowa z dziesięcioma kąpieliskami, przyciąga wczasowiczów i kuracjuszy. Studio Loft Kolasiński przeobraziło dwa sąsiadujące ze sobą mieszkania w apartamenty na wynajem.

Kołobrzeg zapewnia przybyszom wiele atrakcji. Już samo położenie: nad Bałtykiem, u ujścia Parsęty, w otoczeniu lasów bukowych i mieszanych, torfowisk i sosnowych borów – jest magnesem.

Dużo zieleni jest nie tylko na obrzeżach, ale także w mieście, które może poszczycić się sześcioma parkami. Kołobrzeg słynie również z bogatego życia kulturalnego. Odbywa się tu wiele wydarzeń, zwłaszcza koncertów.

Na spacerowiczów czeka kołobrzeskie molo o długości 220 metrów będące najdłuższym żelbetowym molem w Polsce i biegnący wzdłuż plaży Bulwar Jana Szymańskiego. Turystycznymi atrakcjami są wybudowana w 1946 r. latarnia morska, bazylika mariacka i Baszta Lontowa będące przykładami architektury gotyckiej oraz neogotyckie budowle: ratusz miejski, gmach poczty i kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Wart zwiedzenia jest także modernistyczny kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kołobrzeg - kuchnia i jadalnia w nowoczesnym mieszkaniu

Kołobrzeg - salon i jadalnia w nowoczesnym mieszkaniu

Kołobrzeg - stół i krzesła w jadalni

Kołobrzeg – z myślą o przybyszach z kraju i zagranicy

Czekające na turystów mieszkania mają łącznie 74 metry kwadratowe powierzchni – jedno 30, drugie 44. By mogły pełnić nową funkcję, apartamentów na wynajem krótkoterminowy, wymagały generalnego remontu i przebudowy, za które odpowiadało studio Loft Kolasiński.

Studio jest także autorem projektu wnętrz, jak również dokonało renowacji niektórych mebli oraz odnowiło akcesoria vintage. Studio Loft Kolasiński zaprojektowało również stolarkę, drzwi, świetliki, garderoby oraz stoły, meble kuchenne i łazienkowe. Jak w każdym ze swoich projektów wykorzystało klasyczne meble, lampy i akcesoria vintage.

Kołobrzeg - drewniana kuchnia w apartamencie na wynajem

Kołobrzeg - salonik w mieszkaniu na wynajem, z czerwoną kanapą

Kołobrzeg - czerwona kanapa, nad nią obraz

Loft Kolasiński

Studio zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe.

Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Dokonując renowacji mebli zachowuje ich oryginalny charakter. By tworzyć unikatowe wnętrza, współpracuje z wykonawcami specjalizującymi się w rzadko już spotykanych dziedzinach związanych z architekturą i wystrojem wnętrz. Studio wielokrotnie realizowało projekty wnętrz nietypowych nieruchomości – adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów. W designdoc.pl prezentujemy także dwa inne wnętrza autorstwa Loft Kolasiński: na warszawskim Żoliborzu i w kamienicy na Starej Pradze. Wśród materiałów wideo na stronie można obejrzeć film z kołobrzeskich apartamentów.

Projekt wnętrz: studio Loft Kolasiński
Zdjęcia wnętrz: Joel Hauck / serwis prasowy Loft Kolasiński
Wykonanie mebli: Woodmaker
Wykonanie stalowej stolarki: Metal Madness