top
Wydarzenia:

Kolektywni. Silna grupa pod wezwaniem

Pięć polskich marek stowarzyszyło się jako Kolektywni.org. Producenci mebli: Borcas, Loft Decora, Miloni, Nobonobo i Swallow's Tail chcą wspierać polskie wzornictwo i rzemiosło.

2
Kolektywni - założyciele, czarno-biała fotografia grupowa, czterech mężczyzn i cztery kobiety
Kolektywni.org, fot. serwis prasowy

Kolektywni to stowarzyszenie zrzeszające producentów mebli, które tworzą przedstawiciele firm: Borcas, Loft Decora, Miloni, Nobonobo i Swallow’s Tail. Kinga, Tomek, Magda, Mateusz, Monika, Tomek, Magda i Piotr spotkali się na początku tego roku. Stwierdzili, że wiele ich łączy i razem jako Kolektywni mogą zdziałać więcej!

Wszyscy wdrażają do produkcji meble zaprojektowane specjalnie dla ich marek, wykonywane z rzemieślniczą precyzją. Mają nie tylko podobny profil działalności, ale także sposób myślenia. Ważne są dla nich te same wartości. A do tego, jak można było przekonać się na spotkaniu inauguracyjnym zorganizowanym w warszawskiej restauracji Opasły Tom, Kolektywni po prostu się lubią. W niedalekiej przyszłości założycielska piątka zaprosi do grupy kolejne firmy.

Kolektywni chcą wspierać polskich producentów, którzy budują własne marki na solidnych podstawach, takich jak: unikatowe wzornictwo, rodzime rzemiosło i wysoka jakość. Trwają prace nad opracowaniem procedury przyznawania kolektywnego znaku jakości.

– W procesie systematycznych audytów zamierzamy oceniać twarde wskaźniki dotyczące produkcji oraz działania proekologiczne i związane z warunkami pracy. Wierzymy, że z czasem kolektywny znak jakości będzie rozpoznawalną i cenioną na rynku marką wybieraną przez świadomych konsumentów oraz że stanie się synonimem nie tylko jakości produktu i obsługi klienta, ale także potwierdzeniem działań przyjaznych środowisku – wyjaśniają pomysłodawcy.

Kolektywni są przekonani, że spotkają na swojej drodze jeszcze wielu polskich producentów, którzy jak oni, chcą realizować interesujące projekty i działać prospołecznie.

Kolektywni

W kolektywie firmę Miloni reprezentują Magda i Mateusz Nowotnik, Borcas: Kinga Smardz-Gawłowska, Swallow’s Tail: Magda Hubka i Piotr Grzybowski, Nobonobo: Monika Struska i Tomasz Matejczyk, Loft Decora: Tomasz Tomaszewski.

Zdjęcia i ilustracje: serwis prasowy Kolektywni.org