top
Wydarzenia:

Międzynarodowa nagroda iF Design Award 2024 razy dwa dla firmy Geberit

iF Design Award 2024 trafia do producenta za Geberit Bambini i Geberit CleanLine50. Jury prestiżowego międzynarodowego konkursu doceniło serię łazienkową dla dzieci oraz odpływ liniowy.

2
iF Design Award 2024 - potrójna umywalka dla dzieci widziana z góry, stoją przy niej trzy maluchy

iF Design Award 2024 jest jednym z najbardziej poważanych konkursów na świecie. W tym roku skład sędziowski docenił dwa rozwiązania firmy Geberit – serię łazienkową Bambini i odpływ liniowy CleanLine50. Jury nagrodziło producenta iF Design Award 2024 za wzornictwo i przemyślane detale, które upraszczają codzienne życie użytkownikom oraz ułatwiają higienę i czyszczenie urządzeń.

iF Design Award to konkurs o bogatej tradycji. Nagrody przyznawane są od 1954 roku. Jurorzy w tym roku wybierali zwycięzców spośród 10 800 zgłoszeń z 72 krajów.

iF Design Award 2024 dla Geberit Bambini

Serię łazienkową Bambini stworzono dla maluchów i dzieci w wieku do 14 lat. Produkty z tej kolekcji zostały dostrzeżone w konkursie iF Design Award 2024 ze względu na nowoczesne wzornictwo i ponieważ są przyjazne dzieciom. Wysokość oraz funkcje toalet i umywalek odpowiadają potrzebom młodych użytkowników, umożliwiając im łatwy dostęp do urządzeń.

Projektując serię, pomyślano również o opiekunach i personelu sprzątającym. Odpowiedni kształt ceramicznej toalety sprawia, że łatwo i szybko czyści się ją z zewnątrz. Wewnątrz bezrantowa konstrukcja Geberit Rimfree ułatwia mycie muszli, a kształt deski sedesowej z krawędzią ociekową zapobiega rozpryskiwaniu się płynów z ceramiki.

iF Design Award 2024 dla Geberit CleanLine50

Odpływ liniowy Geberit CleanLine50 zyskał najwyższe oceny jury iF Design Award 2024 z powodu: designu, aspektu ekologicznego i łatwości instalacji. Szerokość odpływu wynosi zaledwie trzy centymetry. Asymetryczny, zapewnia wizualną różnorodność w nowoczesnej łazience. Jurorzy docenili również wprowadzenie dwóch opcji kolorystycznych odpływu: szczotkowaną stal nierdzewną i czarny chrom.

Skład sędziowski wziął pod uwagę także to, że do produkcji Geberit CleanLine50 użyto mniej materiału. Nowy odpływ liniowy wymaga znacznie mniej metalu i dlatego jest o około 50 procent lżejszy niż jego poprzednik. Zaletą urządzenia jest też łatwość montażu, co również przekonało jury do przyznania nagrody za wzornictwo.

iF Design Award 2024 - odpływ liniowy w podłodze koloru szarego

Geberit CleanLine50 ma zintegrowany spadek, który optymalnie prowadzi wodę z prysznica do odpływu, co znacznie ułatwia instalację. Łatwo dostosować go do szerokości strefy prysznica. Kanał prysznicowy ma praktyczną wkładkę grzebieniową w odpływie, którą można łatwo wyjąć i szybko wypłukać, co skraca czas czyszczenia.

Oba nagrodzone produkty są przemyślane i przyjazne użytkownikom, co zasłużenie zyskało uznanie jurorów iF Design Award 2024.

Zdjęcia: serwis prasowy Geberit