top
Wydarzenia:

Foksal 13/15 – w Warszawie jak przy paryskiej Rue de Rivoli

Wiemy jak wygląda spektakularny penthouse z przestronnym tarasem na dachu, z którego roztacza się widok na centrum Warszawy. Ten i inne apartamenty w dwóch kamienicach przy Foksal 13/15 kuszą magią miejsca i efektownym wystrojem.

3
Foksal 13/15. Taras apartamentu typu penthouse. Dwoje ludzi, kobieta i mężczyzna, spędzają miły wieczór.
Ilustr. serwis prasowy Ghelamco

Dzięki odrestaurowaniu przez firmę Ghelamco dwóch kamienic przy Foksal 13/15 ulica odzyskała swój dawny splendor. Obecnie mieszczą się tu luksusowe apartamenty, które, choć na wskroś nowoczesne, charakterem nawiązują do dawnego, elitarnego klimatu okolicy. Paryżanie mają swoją Rue de Rivoli, Londyńczycy Bond Street. My niewątpliwie możemy pochwalić się ul. Foksal w Warszawie. I choć nie jest ona tak znana jak Nowy Świat, do którego przylega, to z pewnością jedna z najpiękniejszych uliczek w stolicy, jak nie w kraju. Świadczy o tym już sama historia miejsca, gdzie jeszcze w XVIII wieku były ogrody spacerowe – miejsce spotkań lokalnych elit. Stylem nawiązywały do londyńskich ogrodów Vauxhall Gardens i cieszyły mieszkańców stolicy przez ponad sto lat, aż do końca lat 70. XIX wieku, kiedy to przekształcono je w ulicę i nadano jej nazwę Foksal będącą spolszczoną wersją angielskiego Vauxhall.

Foksal 13/15. Zdjęcie z góry pokazuje kamienice z zewnątrz.
Ilustr. serwis prasowy Ghelamco

Foksal 13/15 – nad dachami Warszawy

Penthouse przy Foksal 13/15 ma 227 mkw. powierzchni, duże przesuwne okna i taras na dachu, z którego rozciąga się spektakularny widok na panoramę centrum stolicy. Wchodzi się do apartamentu przez wysokie eleganckie drzwi nawiązujące do minimalistycznego wystroju dobudowanej kondygnacji budynku. Komfortowy i dopasowany do obecnych wymogów rozkład klimatyzowanych pomieszczeń, duże aluminiowe okna panoramiczne z marmurowymi parapetami, niemal niewidoczne grzejniki podłogowe docenią miłośnicy pięknych wnętrz. Wysokie na ok. trzy metry pomieszczenia zostały podzielone na dwa funkcjonalne skrzydła połączone dużym holem z wyjściem na taras. Część reprezentacyjną penthouse’u stanowi przestronny salon otwarty na jadalnię dla gości oraz wydzielona kuchnia z panoramicznymi oknami, którą można dowolnie zaaranżować. Jest miejsce zarówno na dużą wyspę, jak i stół jadalniany. W prywatnym skrzydle wyodrębniono trzy sypialnie, przy których ulokowano łazienkę z prysznicem oraz pralnię. Główna sypialnia z prywatną łazienką z miejscem na wannę oraz osobna toaleta i duża garderoba dla właścicieli położone są na końcu apartamentu. To gwarancja ciszy, spokoju i możliwość zamknięcia całej przestrzeni master bedroom.

Foksal 13/15. Wnętrze apartamentu. Młoda kobieta siedzi na jasnej kanapie.
Ilustr. serwis prasowy Ghelamco

Foksal 13/15 – więcej niż apartamentowiec

Do dyspozycji właścicieli apartamentów jest eleganckie lobby, gdzie mogą spotkać się z zaproszonymi gośćmi, także biznesowymi. W ramach czynszu dostępne są pokoje hotelowe dla gości z pełną obsługą, z których w razie potrzeby można zawsze skorzystać. Apartamentowiec oferuje także nowoczesną strefę SPA, Wellness i Fitness. Pod kamienicami jest wygodny dwupoziomowy garaż, do którego wjeżdża się od strony ul. Smolnej. Do penthhouse’u przynależą dwa miejsca postojowe, co jest wielką wygodą w samym centrum miasta. Consierge realizuje zlecenia rezydentów i wita ich codziennie w patio.

Najważniejszy jest jednak widok z penthouse’u. Ze zlokalizowanego na ostatniej kondygnacji trzydziestometrowego tarasu można podziwiać panoramę Warszawy, tak różną o każdej porze dnia i nocy. Widać stąd zarówno centrum z wieżowcami, jak i Stadion Narodowy po drugiej stronie Wisły.

Foksal 13/15. Taras na dachu apartamentu, z widokiem na Pałac Kultury i Nauki i centrum Warszawy.
Ilustr. serwis prasowy Ghelamco
Foksal 13/15. Taras na dachu kamienicy, widok wieczorny.
Ilustr. serwis prasowy Ghelamco

Zdjęcia: Bartek Barczyk

Stylizacja: Agnieszka Możdżer