top
Wydarzenia:

Nie lubicie hokerów? Kosmos Project każe wam zmienić zdanie

Nie przepadam za hokerami. Kosmos Project skłonił mnie do zmiany zdania. Gdy zobaczyłem kolekcję „Fobos”, pomyślałem, że może jednak fajnie jest mieć w domu bar albo chociaż stołek barowy.

2
Fobos - trzy stołki barowe, biały i dwa różowe
Fot. serwis prasowy Marbet Style

Baru nie mam, ale stołek „Kosmosów” znalazłby miejsce w moim domu. Postawiłbym go gdzieś, gdzie miałby wokół dużo powietrza, i patrzyłbym na niego jak na rzeźbę. Do domowej galerii wybrałbym „Fobos 3”, który ma okrągłe oparcie. „Fobos 2” to ciało niebieskie z oparciem w kształcie łuku, „Fobos 1” oparcia nie ma w ogóle. Na orbicie jest jeszcze stolik.

Kolekcja „Fobos”

Zaprojektowana dla Marbet Style (www.marbetstyle.com) przez przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego, czyli Kosmos Project (www.kosmosproject.com), nazwę wzięła od jednego z dwóch księżyców Marsa – większego. W mitologii greckiej Fobos, który dał imię satelicie, był synem Aresa (Marsa) i Afrodyty (Venus). Jak wygląda kosmiczny Fobos my, ziemianie, wiemy dzięki zdjęciom z sond, wśród nich pracowitej sondy Mars Reconnaissance Orbiter.

„Fobos” autorstwa Kosmos Project przypomina przybysza z innej planety, ale to dobry obcy, którego można wpuścić do domu. Mocno stoi na nogach – odnóżach kosmicznego łazika, który bez trudu mógłby penetrować najdalsze zakątki przestworza. Konstrukcja mebla jest techniczna, ale i bardzo ludzka. „Fobos 3” widziany en face to postać z idealnie okrągłą głową i szyją ozdobioną kryzą.

Fobos - dwa stołki barowe, jeden z oparciem

Forma stołków jest na tyle uniwersalna, że pasują do różnych wnętrz. Odnajdą się w stylowej kamienicy, w towarzystwie starego parkietu, zabytkowej stolarki, stiuków, w lofcie i nowoczesnym apartamencie „od architekta”. W mieszczańskim pudełeczku narobią twórczego fermentu. Dobrze wyglądają jednobarwne, ale także wielobarwne, gdy siedzisko gra w kolory z nogami i oparciem.

Ewa Bochen i Maciej Jelski uważają, że rzeczy, z którymi obcujemy na co dzień mają na nas ogromny wpływ – na nasze zachowania, relacje. Dlatego meble Kosmos Project są bardzo przemyślane – od koncepcji, przez formę, materiał, po proporcje.

Ewa i Maciej projektują dla przemysłu, ale też tworzą unikatowe obiekty sztuki. „Fobos” to ich pierwszy projekt dla Marbet Style, dla którego pracują także Grynasz Studio, Tomasz Augustyniak, Maja Ganszyniec i Krystian Kowalski. Marbet jest polską firmą działającą na rynku od 37 lat, która marką Marbet Style sygnuje autorskie kolekcje mebli.

Zdjęcia: serwis prasowy Marbet Style