top
Wydarzenia:

Agnieszka Bujak: W dzisiejszych czasach zdrowy regenerujący sen jest towarem luksusowym

O łóżkach i materacach tworzonych z rzemieślniczą pasją, sprzyjających wypoczynkowi i przyjaznych kręgosłupowi opowiada Agnieszka Bujak z Premium Living, firmy będącej wyłącznym dystrybutorem marki Duxiana w Polsce.

5
Duxiana - łóżko we wnętrzu, którego ściany wyłożone są stylową boazerią

Wasza oferta, to haute couture w świecie snu. Czego można oczekiwać od łóżka, które kosztuje kilkadziesiąt tysięcy zł?

W dzisiejszych czasach zdrowy regenerujący sen jest towarem luksusowym i właśnie tego oczekują od nas klienci. Duxiana jako jedyna na świecie pozwala klientom dopasować łóżko do indywidualnych potrzeb, problemów zdrowotnych i preferencji. Co więcej jako jedyna marka na świecie produkuje materace i łóżka, w których każda strona może mieć zupełnie inną twardość i możemy ją również zmieniać w czasie użytkowania. Zapewnia to opatentowany system kaset Pascal. Nasi klienci nie muszą iść na kompromisy i mogą mieć łóżko, które spełnia wszystkie ich potrzeby. Gdy potrzeby się zmieniają, mogą również dostosować do zmian swoje łóżko. Kolejną ważną kwestią, jest używanie wyłącznie certyfikowanych ekologicznych materiałów do produkcji. Dzięki temu użytkownik ma gwarancję zdrowego snu. Wiele osób wybiera nasze łóżka z powodu badań przeprowadzonych na Karolinska Institutet, które dowiodły, że ciągła sprężyna zastosowana w materacach Dux jest w stanie wydłużyć fazę głębokiego snu nawet o godzinę. Mając na uwadze fakt, że w dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na bezsenność, wyniki tych badań są dla nich decydującym argumentem.

Duxiana - kobieta siedzi na fotelu na tle ściany z logotypami

Co skłoniło panią do podjęcia współpracy z marką Duxiana?

Duxiana to marka znana od prawie 100 lat w wielu krajach.  Jedni znają ją z legendarnych łóżek, które są wyposażeniem najlepszych hoteli, inni kojarzą Duxiana z ikonami designu, zaprojektowanymi przez jednego z najlepszych skandynawskich architektów i projektantów Bruno Mathssona. Ja osobiście poznałam markę jeszcze jako projektant wnętrz, właśnie dzięki wyjątkowym meblom takim jak Jetson Chair czy Pernilla 69. Jednak decydujący wpływ na podjęcie decyzji o sprowadzeniu marki do Duxiana do Polski było poszukiwanie dla siebie odpowiedniego łóżka. Od dziecka miałam problemy z bolącym kręgosłupem i znalezienie odpowiedniego materaca lub łóżka było bardzo trudne. Kiedy trafiłam na łóżka Dux i dowiedziałam się o ich walorach, od razu przekonałam się do zakupu, a gdy poczułam ulgę związaną z bólem pleców, który towarzyszył mi od dziecka wiedziałam, że marka powinna pojawić się w Polsce. Nie mogę również nie wspomnieć o tym, że ekologia jest bardzo ważna w moim życiu. Od lat staram wybierać produkty i otaczać rzeczami z certyfikacją ekologiczną.

Gdzie mieści się fabryka Duxiana i jak wygląda proces produkcji łóżek i materacy?

Obecnie Duxiana posiada dwie fabryki; pierwszą otwartą w 1927 r. w Malmö w Szwecji oraz drugą, otwartą w latach osiemdziesiątych w Porto. Tak naprawdę nie wiem, czy określenie fabryka jest tutaj adekwatne. Mimo, że dostarczamy nasze meble i łóżka do 35 krajów, to każdy mebel wytwarzany jest ręcznie. Są to raczej manufaktury rzemieślnicze, więc meble są tworzone z wielką pasją i dbałością o każdy detal. Nierzadko mamy zapytania o możliwość wyprodukowania fotela czy zagłówka obitego w tkaninę, która jest motywem przewodnim projektu architektonicznego. Czasem pojawiają się pytania o możliwość zrobienia łóżka w okrągłym kształcie. Zawsze staramy się sprostać prośbom naszych klientów.

Ceny materacy Duxiana nie należą do najniższych.  Czym różnią się od klasycznych modeli, które oferują sklepy z łóżkami?

Materace oraz łóżka Dux tak naprawdę różnią się od materacy oferowanych na rynku nie tylko polskim, ale również światowym wszystkim. Mimo tego, że są to materace sprężynowe, konstrukcja sprężyny jest zupełnie inna, unikatowa. Została ona wynaleziona przez założyciela marki Duxiana Efraima Ljunga w 1927 r., prawie sto lat temu. To jeden kawałek drutu zapleciony o siebie, a następnie zwinięty w zwoje sprężynowe, których długość dochodzi nawet do 3 km w jednym łóżku. Ciągła sprężyna daje aktywne wsparcie, dzięki czemu nasze ciało ułożone jest w idealnej pozycji, co pozwala na rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych, eliminując ból pleców oraz dając poczucie niepowtarzalnego komfortu. Dodatkowym atutem ciągłej sprężyny jest potwierdzony badaniami naukowymi fakt o właściwościach przedłużenia fazy głębokiego snu. Kolejnym aspektem, który wyróżnia nasze materace jest ich oddychalność. Konstrukcja ciągłej sprężyny pozwala na nieograniczoną cyrkulację powietrza, dzięki czemu łóżko cały czas jest wentylowane. Wpływa to na komfort snu oraz na przedłużoną żywotność naszych mebli. Duxiana daje 20 lat gwarancji na swoje materace. Patrząc z punktu widzenia ekonomicznego, mimo, że materace Dux nie należą do najtańszych, biorąc pod uwagę 20- letni okres użytkowania, kalkulacja cenowa wypada całkiem nieźle. Nie każdy wie, że standardowe materace należy wymieniać co ok. 7 lat, a materace Duxiana użytkujemy trzy razy dłużej.

Jak prowadzi się zatem ten biznes w kraju, w którym kwitnie sprzedaż tanich, masowo produkowanych łóżek?

Na pewno tego typu biznes nie należy do najłatwiejszych. Podstawą jest edukacja. Na co dzień mało kto zastanawia się jaki wpływ na nasz organizm i nasze samopoczucie ma sen. Prawie 1/3 życia spędzamy śpiąc. To właśnie wtedy regeneruje się nasze ciało i namnażają nowe komórki. Jakość snu ma kluczowe znaczenie, czy jesteśmy zdrowi, jak funkcjonujemy w ciągu dnia i jaka jest nasza efektywność w pracy. Naszymi klientami są osoby świadome, dbające o zdrowie, które wiedzą, że dobre łóżko lub materac to najważniejszy mebel w naszych domach. Mimo tego, że Duxiana oferuje produkty luksusowe, nasi klienci nie zawsze należą do najzamożniejszych. Dla ułatwienia decyzji zakupowej oferujemy możliwość zakupu ratalnego, co często ma kluczowe znaczenie. Mimo tego, że meble Dux nie należą do najtańszych, to fakt użytkowania ich znacząco dłużej, również przekonuje wielu klientów.

Duxiana - łóżko na tle ściany z drewnianą lamperią

W świecie snu jest pani ekspertką. Jakie rady ma pani dla osób, które borykają się z bezsennością?

Na pewno najważniejszą radą jest zainwestowanie w najlepszy możliwy materac lub łóżko. To podstawa. Nie bójmy się przeznaczyć trochę większego budżetu niż zakładaliśmy. Ten zakup się zwróci, przekładając się pozytywnie na efektywność naszej pracy oraz lepsze zdrowie. Równie ważna jest higiena snu. Wietrzenie pomieszczenia i niekorzystanie zaraz przed snem z urządzeń elektronicznych, emitujących niebieskie światło. Kolejnym ważnym aspektem może być aromaterapia. Ważne, żeby postawić na naturalne zapachy, które nas relaksują i wprawiają w dobry nastrój. Może to być zapach lawendy lub świeżego prania. Każdy powinien znaleźć odpowiednie nuty zapachowe dla siebie. Polecam Plantes & Parfums, jedną z nielicznych marek produkujących naturalne perfumy do wnętrz oraz perfumy do pościeli, które pozwalają się zrelaksować i odprężyć, wspomagając zdrowy oraz efektywny sen. Można je znaleźć na naszej stronie internetowej premiumliving.pl.