top
Wydarzenia:

W domu Maffashion zamieszkali celebryci ze świata designu

Maffashion pokazuje, jak mieszka. W konstancińskiej willi influencerki design obserwuje nowoczesne materiały wykończeniowe, a one mu się rewanżują serduszkiem za serduszko.

2
Maffasion - jej willa, ujęcie ogólne z fragmentem salonu, jadalnią i kuchnią w głębi
Fot. Mateusz Kowalik / serwis prasowy

W domu Maffashion, czyli Julii Kuczyńskiej, celebryci ze świata designu, jak sofa „Tufty-Time” Patricii Urquioli, fotel „Big Mama” B&B Italia, a z nowych polskich klasyków wazony „OKO” Malwiny Konopackiej, brylują w towarzystwie betonu, stali, kamienia, drewna, spieków kwarcowych Cosentino i zabudów ernestrust.

Maffashion: uwielbiam lekko minimalistyczne wnętrza

– Najbardziej podoba mi się salon z dużymi oknami i otwartą kuchnią. Tu dzieje się całe nasze życie i to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu. Uwielbiam takie lekko minimalistyczne wnętrza z odrobiną surowości – mówi o swoim domu Maffasion. Jej zdaniem kontrastujące z betonowym sufitem ciepłe drewno, spieki kwarcowe, stal i kamień w swojej prostocie są ponadczasowe i nie przytłaczają. Przyznaje, że goście najpierw zwracają uwagę na przestrzeń, następnie rzucają im się w oczy materiały, z jakich wykonana jest zabudowa w kuchni i salonie, młotkowany beton na ścianie i zieleń za oknami. Dwustumetrową willę Julii Kuczyńskiej zaprojektowała Aleksandra Karpińska z pracowni On/Off Architekci. Dom podzieliła na strefy funkcjonalne klarownie – parter stanowi część wspólną, piętro prywatną. Duży metraż i przeszklenia powodują, że cały dolny poziom, otwarty, bez zbędnych przegród, jest przestronny i słoneczny.

Maffashion stoi na środku salonu w swojej willi
Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, w swojej konstancińskiej willi

Maffashion - salon w jej wilii, widok przez szarą kanapę na ścianę z TV i duże okna

Maffashion - salon w jej domu, widok przez szarą kanapę na lampę i szarą ścianę pod schodami

Maffashion - zabudowa kuchenna z wyspą w jej willi

Maffashion - dwa ciągi zabudowy kuchennej w kolorze antracytowym

Maffasion - sypialnia w jej willi utrzymana w beżach i szarościach, z dużym łóżkiem

Maffashion - sypialnia w jej willi, widok na garderobę od strony łóżka

W przestrzeni dziennej brylują sofa „Tufty-Time” zaprojektowana przez Patricię Urquiolę dla B&B Italia i słynny fotel tej marki – „Big Mama” autorstwa Gaetano Pesce. Włoski designer jako źródło inspiracji wskazał Boginię Matkę – Magna Mater. Fotelowi nadał kobiecy kształt, a do siedziska przytroczył łańcuch, którym przypiął jak kulę u nogi kulisty podnóżek. Stworzył mebel manifest, dając wyraz przekonaniu, że kobiety od zawsze były zniewolone. Sofa Patricii Urquioli nie ma ukrytego znaczenia ani feministycznego przesłania, trzeba jednak pamiętać, że jej autorka jest kobietą o silnej osobowości, wybitną projektantką, która od ponad dwóch dekad wywiera ogromny wpływ na światowe wzornictwo.

W stylu szafiarki

Sofa Urquioli zajmuje środek salonu, który łączy się z kuchnią. W niej w centrum uwagi jest wyspa pokryta spiekiem kwarcowym Dekton Keranium Cosentino. Materiał ten wykorzystano także jako okładzinę między dolną i górną zabudową kuchenną firmy ernestrust. Cieńsza wersja spieku Keranium pokrywa szafki w salonie. Dektonu (tym razem w wersji Nilium) użyto nawet na ścianie w sypialni, która, podobnie jak pokój syna Julii Kuczyńskiej Bastiana, znajduje się na piętrze. W sypialni Maffashion jest jedynie tapicerowane łóżko z kamiennymi stolikami nocnymi i zajmująca całą ścianę szafa marki ernestrust – garderoba godna szafiarki.

 

Zdjęcia: Mateusz Kowalik / serwis prasowy

Stylizacja: Anna Salak