top
Wydarzenia:

Designerski strażnik dobrej atmosfery: okap wyspowy Maris

Maris, nowy okap firmy Franke, matowy, czarny sześcian zawieszony pod sufitem na czterech dyskretnych linkach, przypomina awangardową lampę.

2
Maris - otwarta przestrzeń kuchenna z wyspą, nad którą wisi okap wyspowy

Podobieństwo do designerskiej lampy ma uzasadnienie, ponieważ Maris, dzięki listwom LED umieszczonym na obu jego dłuższych bokach, stanowi również źródło światła roboczego i nastrojowego.

– Maris to nie tylko okap, ale i symbol, jak współczesne wzornictwo spotyka się z funkcjonalnością. Tu technologia nie służy wyłącznie celom użytkowym, ale kształtuje formę okapu, dzięki czemu jest on elementem dekoracyjnym kuchni – stwierdza Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR & Event Manager Franke.

Maris - okap wiszący nad płytą gazową na kuchennej wyspie

Nowy okap Franke łączy w sobie wysoką wydajność z cichą pracą, którą można sterować za pomocą panelu dotykowego lub pilotem. W efekcie, nawet najbardziej intensywne zapachy, tłuste opary czy dym skutecznie znikają wewnątrz urządzenia, by nie zakłócać atmosfery rodzinnych obiadów czy kolacji w gronie przyjaciół.

Funkcjonalność okapu Maris polega nie tylko na efektywnym działaniu i wygodzie korzystania z urządzenia. Również łatwo utrzymać go w czystości. Optymalne wykorzystanie kubatury pomieszczenia także odgrywa istotną rolę.

Maris – minimalistyczna forma, podwójna funkcja

Okap Franke, łącząc w sobie funkcję okapu i źródła światła, pozwala zminimalizować liczbę widocznych elementów wyposażenia – zgodnie z obowiązującymi trendami w projektowaniu wnętrz. Model o szerokości 80 cm harmonijnie współgra z płytą grzejną o szerokości od 75 do 90 cm, idealnie pasując do większości kuchni.

O urządzeniach kuchennych firmy Franke, również najnowszych i najnowocześniejszych – piekarnikach, płycie indukcyjnej i ekspresie do zabudowy z linii Mythos, z którymi praca w kuchni to przyjemność – piszemy w artykule „Franke Home Solutions: młodzi ludzie polubili gotowanie w domu”.

Ilustracje: serwis prasowy Franke