top
Wydarzenia:

Błogie słodkości w Gdyni serwuje Biuro Kreacja

Cukiernia Błogo w gwarnej galerii handlowej w Gdyni zaprojektowana przez Biuro Kreacja, to kreacja słodkogorzka inspirowana składnikami cukierniczymi.

3
Cukiernia Błogo - widok ogólny na salę, wnętrze w kolorze różowym

Cukiernia Błogo to miły przystanek w gonitwie po gdyńskiej galerii. Można odpocząć, wzmocnić się słodkim deserem i nacieszyć oczy smakowicie zaprojektowanym wnętrzem.

Ciasta marki Błogo znane są w Trójmieście od dawna. Otwarcie pierwszego sklepu było dla właściciela wyzwaniem. Wszystko miało w nim być wysmakowane, także wnętrze, którego projekt powierzył pracowni Biuro Kreacja.

– Zanim rozpoczęliśmy projekt, odbyliśmy kilka wizyt w galerii, żeby poczuć atmosferę tego miejsca. Wszystkie sklepy wręcz krzyczą kolorami, a monitory świecą reklamami. Postanowiliśmy, że cukiernia Błogo ma być łykiem świeżego powietrza – spokojem w tym całym zakupowym szaleństwie – opowiada projektanta Dorota Terlecka, właścicielka pracowni Biuro Kreacja.

– Naszym celem było stworzenie miejsca, które wyróżnia się, oferując coś innego niż sąsiadujące z nim sklepy – takiego, w którym można odpocząć i zrelaksować się w spokojnym otoczeniu. Inwestorzy zdecydowali się na otwarcie pierwszego lokalu pod tą marką, więc mieliśmy pełną dowolność w kwestii stylu – dodaje projektantka.

Cukiernia Błogo według sprawdzonego przepisu

Autorzy projektu zdecydowali się na odcienie zgaszonego różu i ciepłego brązu. Ich zdaniem to połączenie kolorów jest eleganckie i jednocześnie stonowane. Tworzy atmosferę spokoju i relaksu, tak potrzebną w miejscu, w którym jest duży ruch.

Ściany i ladę pokrywają płytki, które przywodzą na myśl słodki smak i zapach czekolady kojarzące się z przyjemnością i komfortem. Matowe powierzchnie spotykają się z błyszczącymi, które przypominają lukier na cieście. Do wystroju projektanci wybrali meble polskich marek, wśród nich modele marki Motiv Home.

– Bardzo cenimy polski design, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, kreatywnością i unikalnym stylem. Chcieliśmy, żeby nasz projekt mógł odzwierciedlać te wartości, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na korzystanie z rodzimych mebli – wyjaśnia Dorota Terlecka.

Składniki: polski design, cukiernicze inspiracje i pyszne kolory pozwoliły na stworzenie wnętrza, w którym można poczuć się błogo, jak w niebie łasucha.

Cukiernia Błogo - widok na cukiernię od frontu

Biuro Kreacja – wszechstronnie

Biuro Kreacja jest multidyscyplinarną pracownią projektową działająca od 2005 roku, prowadzoną przez Dorotę Terlecką, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Form Przemysłowych). W pracowni powstają projekty: wnętrz, wystaw (zaaranżowanej przez Biuro Kreacja wystawie SAINER. KOL∞R poświęciliśmy artykuł „Sainer i jego świat kolorów w Pałacu Opatów w Gdańsku Oliwie”), scenografii, mebli, produktów przemysłowych, urządzeń, gadżetów, statuetek. Biuro Kreacja tworzy także biura. O zaprojektowanej przez pracownię Doroty Terleckiej nowej siedzibie firmy Dargo, przedsiębiorstwa dostarczającego produkty do pielęgnacji terenów zielonych, piszemy w artykule „Biuro Kreacja dla Dargo – praca wśród zieleni”.

Projekt wnętrza: Dorota Terlecka, Dominika Janowska

Projekt logotypu: Ania Witkowska

Zdjęcia: Alka Murat / serwis prasowy pracowni Biuro Kreacja