Copper Philosophy – rzemieślnicy dają drugie życie miedzi
Copper Philosophy, rodzinna manufaktura produkująca dekory ścienne, debiutuje na polskim rynku. To jedyna tego typu firma w kraju. Płytki tworzą ręcznie lokalni rzemieślnicy. Miedź używana do produkcji pochodzi z recyklingu.


Copper Philosophy stawia na ręczne wykonanie. Miedziane dekory wytwarzają i tworzą ich projekty lokalni rzemieślnicy o artystycznych duszach – Łukasz i Szymon Ciechelscy. Szymon Ciechelski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Łukasz Ciechelski, z wykształcenia kucharz, doświadczenie rzemieślnicze zdobył, wykonując dla siebie noże kuchenne. Obaj są miłośnikami sztuki zafascynowanymi wyjątkowym materiałem, jakim jest miedź.
Właścicielką Copper Philosophy jest Małgorzata Brodowicz. Miedź używana przez jej firmę do produkcji dekorów pochodzi z odzysku. Rzemieślnicy wykorzystują metal pozostały z procesu produkcji jednego z zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw. Manufaktura specjalizuje się wyłącznie w dekoracjach ściennych wykonanych z miedzi.
Marka ma obecnie w portfolio 46 wzorów dekorów ściennych. Oferta będzie sukcesywnie poszerzana. W manufakturze można także zamówić produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dekory Copper Philosophy prezentowane są na stronie internetowej marki, a na żywo w siedzibie firmy w Aleksandrowie Łódzkim.
Copper Philosophy koncentruje się na tym, by tworzone w manufakturze produkty wyróżniały się jakością, jaką można uzyskać jedynie przy ręcznym wykonaniu. Drugim filarem filozofii marki jest precyzja.
Miedź, nazywana ekologicznym materiałem przyszłości, jest obecna we wnętrzach w coraz nowych postaciach. Miedziane dekory nadają wnętrzarskim aranżacjom luksusowy charakter. Produkty Copper Philosophy nie tylko stanowią ozdobę, ale są też wyrazem artystycznej ekspresji Szymona i Łukasza Ciechelskich.
Miedź to niezwykły metal – może być w 100% poddawany recyklingowi bez utraty jakości, a proces ten można powtarzać w nieskończoność. Nie jest to możliwe np. w przypadku popularnej ceramiki. Materiał możemy ozdabiać czy pokrywać kolorami przy pomocy metod chemicznych, ale i autorskich metod i pomysłów, które pozwalają na odkrywanie nowych odsłon miedzi. Oferuje to znakomite właściwości antykorozyjne na długie lata
– mówi projektant Łukasz Ciechelski.
Każdy nasz produkt jest też niepowtarzalny – wykonujemy go ręcznie, z najwyższą dbałością o detale. I też dzięki temu jesteśmy bardzo elastyczni – możemy dostosować dekor do indywidualnych preferencji klienta np. w przypadku niestandardowych wymiarów
– dodaje projektant Szymon Ciechelski.
Miedź ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które pozwalają ograniczać zagrożenia związane z niebezpiecznymi bakteriami osiadającymi na takich elementach wyposażenia wnętrz jak poręcze czy uchwyty. Dlatego obecnie materiał ten znajduje szersze zastosowanie również w obiektach użytku publicznego. Bezpieczeństwo produktów marki Copper Philosophy zostało poparte niezbędnymi badaniami i certyfikatami jakości.
Miedziane dekory ścienne to ogólnoświatowy trend, który chcemy wprowadzić również do Polski. Zależało nam nie tyle na stworzeniu kolejnego produktu, ile czegoś, co będzie unikatowe, niepowtarzalne i wykonane z najwyższą dbałością. Nasze dekory są więc rodzajem sztuki użytkowej. Miedź starzeje się z wdziękiem, zmienia się i zaskakuje, pozostając żywym organizmem. Jest to więc inwestycja na lata, a w przypadku, kiedy chcemy przearanżować nasze wnętrza, dekory można poddać recyklingowi, tworząc z nich kolejny, jakościowy produkt, bez szkody dla środowiska
– mówi Małgorzata Brodowicz, właścicielka Copper Philosophy.

Copper Philosophy – filozofia rękodzieła
Copper Philosophy to marka specjalizująca się w tworzeniu dekoracji ściennych z miedzi, łączących wysoką jakość, ekologiczne podejście i unikatowy design. Produkty wyróżniają się precyzyjnym rzemiosłem, trwałością oraz możliwością personalizacji, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Dzięki ponadczasowej elegancji i niepowtarzalnemu charakterowi, dekoracje Copper Philosophy stanowią wyjątkowe dopełnienie każdego wnętrza, inspirując i zachwycając swoją estetyką. Produkty tworzone są ręcznie przez lokalnych rzemieślników – Łukasza i Szymona Ciechelskich, a używana do produkcji miedź pochodzi z recyklingu.
Ilustracje: serwis prasowy Copper Philosophy