top
Wydarzenia:

Cersaie w Bolonii – w centrum uwagi natura

Podczas 40. edycji targów Cersaie w Bolonii odbyły się premiery nowych kolekcji marek Cerrad i Cerrad x La Mania Home. Prezentacjom towarzyszył wykład prof. Jana Sikory i pokaz tworzenia na żywo materialboardów w wykonaniu JAM Kolektyw.

3
Cersaie - ekspozycja na stoisku firmy Cerrad, lampy na ścianie wyłożonej płytkami wielkoformatowymi i ekspozytory

40. edycja Międzynarodowych Targów Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek w Bolonii – Cersaie odbyła się pod koniec września. Goście targów mogli zapoznać się z trendami w wyposażeniu łazienek i projektowaniu pokoi kąpielowych. Mieli okazję spotkać się z wystawcami z 26 krajów oraz architektami i wykonawcami z całego świata. Cersaie było też okazją do podpatrzenia kierunków rozwoju branży, nowoczesnych technologii produkcji oraz działań proekologicznych. Od lat przestrzeń targowa w Bolonii jest miejscem nie tylko prezentacji nowości ofertowych, ale też innowacji w procesach produkcji oraz DNA marek, ich filozofii i podejścia biznesowego. Wśród 600 wystawców nie mogło zabraknąć marki Cerrad , jednego z liderów produkcji płytek ceramicznych w Polsce i Europie, marki odpowiedzialnej społecznie, której nowa pionierska technologia produkcyjna pozwoliła w znaczący sposób zmniejszyć zapotrzebowanie na surowce, wodę i energię, a także ograniczyć wpływ na środowisko naturalne.

Stoisko Cerrad na Cersaie 2023

Marka Cerrad na Cersaie 2023 pokazała nie tylko swoje produkty, ale również proekologiczne oblicze. Uwagę zwiedzających przyciągnęło już samo stoisko polskiego producenta. Ponad 400-metrowa przestrzeń ekspozycyjna z zapleczem zaprojektowana została tak, by w pełni zaprezentować wszystkie walory premierowych kolekcji – bliskich naturze i skupionych na budowaniu harmonijnej relacji człowieka ze światem przyrody. Stąd neutralna kolorystyka i minimalistyczne wzory wyeksponowanych na całych ścianach płyt wielkoformatowych. Przestrzeń stoiska, poza miejscami wspólnymi, podzielona została na boksy z nowymi kolekcjami płytek Cerrad. Osobną strefę przeznaczono na kolekcję Cerrad x La Mania Home przygotowaną we współpracy z Joanną Przetakiewicz i marką La Mania Home.

Create Experiences with Cerrad x La Mania Home

26 września na stoisku marki uroczystą premierę miała druga już odsłona kolekcji Cerrad x La Mania Home i koncept HARMONY, powstałej przy współpracy z Joanną Przetakiewicz, która osobiście uświetniła wydarzenie. Ikona mody, bizneswoman, założycielka Domu Mody La Mania w rozmowie z dziennikarką Katarzyną Jaroszyńską przybliżyła zgromadzonym szczegóły współpracy z marką Cerrad, opowiedziała o tym, co ją inspiruje i jak powstało 5 najnowszych kolekcji z linii Harmony. Goście wydarzenia dowiedzieli się, że poprzednie kolekcje, pełne mocnych i żywych kolorów, odzwierciedlały ulubione kierunki podróży ambasadorki. Natomiast w najnowszej kolekcji Joanna Przetakiewicz powróciła do domu i natury, stawiając na harmonię człowieka z otaczającym go światem przyrody. – Nowe kolekcje są paletą do stworzenia własnej, spokojnej przestrzeni, gdzie mamy po prostu poczuć się dobrze – stwierdziła ambasadorka.

Materialboardy JAM Kolektyw

Po Joannie Przetakiewicz na scenie wystąpił kobiecy duet, który tworzy agencję projektowo- kreatywną JAM Kolektyw. Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska projektują wnętrza prywatne i komercyjne, w których stosują naturalne materiały i kolory ziemi. W swojej pracy często używają materialboardów. W Bolonii wykonały je na żywo, z wykorzystaniem kolekcji Cerrad x La Mania Home.

Create Experiences with Cerrad

Premierowy pokaz najnowszej linii wzorniczej Cerrad, także inspirowanej naturą, odbył się 27 września. Zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami stoisko stało się wielką ekspozycją najnowszych 23 kolekcji Cerrad. Są one hołdem złożonym naturze i jej ogromnej różnorodności. Kamień, marmur, drewno, cement/beton, trawertyn – to tylko niektóre inspiracje odzwierciedlone na grafikach. Zaś szeroka gama wykończeń powierzchni: matowe, satynowe, polerowane, nanomatowe oraz różnorodność formatów: od płytek o wymiarach od 60 x 60 cm do 120 x 280 cm i grubościach od 6 do 12 mm, pozwala dopasować je do bardzo zindywidualizowanych potrzeb.

Jan Sikora o płaszczyznach

Gościem specjalnym tego dnia był prof. Jan Sikora, wykładowca gdańskiej ASP, założyciel pracowni Sikora Wnętrza. W wykładzie pt. „Projektowanie doświadczenia” architekt przybliżył historię płaszczyzny w sztukach pięknych i architekturze oraz naświetlił jej obecną funkcję we wnętrzach. Nawiązał także do roli natury w aranżacji płaszczyzn, podkreślając aspekt idei zrównoważonego projektowania i zasług firmy Cerrad w promowaniu proekologicznego podejścia do procesu produkcji.

Zdjęcia: serwis prasowy Cerrad