top
Wydarzenia:

Domoteka stawia na synergię designu, sztuki i rzemiosła

Centrum Designu Domoteka zaprezentowało przedstawicielom mediów plany na 2024 r. i przedstawiło projektantów wnętrz, którzy są jego ambasadorami. Będzie wiele spotkań, wystaw i warsztatów.

3
Domoteka - wysokim wnętrzu trwa spotkanie, jest wiele osób, które siedzą i słuchają kobiety przemawiającej

– Chcemy, by Domoteka jeszcze mocniej podkreśliła swoją pozycję zarówno jako miejsce z kolekcjami najwyższej jakości marek wnętrzarskich, jak i przestrzeń dedykowana projektantom, architektom, stylistom, wszystkim pasjonatom designu. Przestrzeń, która po prostu tętni życiem – powiedziała Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki, podczas spotkania z dziennikarzami, na którym przedstawiono plany na rok 2024.

Powrót cieszącego się popularnością wydarzenia DOMOdesign, nowy cykl inspirujących spotkań wokół designu DOMOpasje, wystawy sztuki, program Ambasadorzy Domoteki z udziałem cenionych architektów wnętrz i nowe salony z najwyższej jakości meblami i akcesoriami do wnętrz, to tylko niektóre z planów i projektów Centrum Designu Domoteka na ten rok.

Poprzeczkę postawiliśmy sobie bardzo wysoko. Nasz cel jest taki, by aktywnie wychodzić do Państwa z propozycją interesujących, merytorycznych i inspirujących wydarzeń, które będą atrakcyjne dla każdej osoby, której pasją jest design. Bo design jest też naszą pasją. Zależy nam na tym, by ten design był w Domotece cały czas obecny w formie unikatowych mebli i kolekcji, ale też by przepełniał tę całą przestrzeń – w rozmowach i spotkaniach towarzyskich, wykładach i konsultacjach z udziałem najbardziej uznanych autorytetów z dziedziny projektowej. Opracowaliśmy całoroczny program wydarzeń, który będzie propozycją różnorodną, propozycją, która pozycjonuje design także w kontekście innych dziedzin sztuki – zapowiada Julita Bolimowska, Portfolio Marketing Manager w Centrum Designu Domoteka.

Domoteka - osoby zwiedzają salony w Domotece

DOMOdesign, czyli wydarzenie poświęcone urządzaniu wnętrz, w tym roku powróci w zmienionej formule, z jeszcze większą liczbą eksperckich konsultacji i prelekcji. Nowy rok to także nowości programowe – m.in. cykl DOMOpasje, czyli pięć spotkań z pięcioma inspirującymi kobietami z branży wnętrzarskiej. Podczas każdego z nich goście będą mogli poznać bliżej historie o pasji, marzeniach i kobiecej sile, a także odkryć, co kryje się za autorskim i niepowtarzalnym designem.

Centrum przy Malborskiej startuje z programem Ambasadorzy Domoteki, do którego zaproszono architektów i architektki wnętrz z cenionych polskich pracowni projektowych. W gronie ambasadorów są projektanci z pracowni Interiorsy i Archistan Interiors, Kamila Jakubowska-Szmyd, Martyna Banaszczuk, Alina Badora oraz Agnieszka Lesiuk. Ambasadorzy Domoteki będą dzielić się wiedzą z zakresu urządzania i stylizacji wnętrz, a także trendów w designie. Jak co roku, Centrum Designu Domoteka weźmie też udział w Salone del Mobile Milano, skąd będzie relacjonować swoim klientom informacje o kolekcjach najlepszych międzynarodowych marek.

Domoteka - mężczyzna przemawia do grupy osób w salonie meblowym
Spotkanie w salonie włoskiej marki Natuzzi

Domoteka – tu design spotyka się ze sztuką

Przez cały rok w przestrzeni Domoteki odbywać się będą wystawy. Pierwsza z nich prezentuje projekty pracowni architektonicznej POLE Architekci – różne warianty autorskiego projektu domu letniskowego Dom Baby Jagi, który – jak wiele na to wskazuje – swoją popularnością już wkrótce może dorównać kultowym domkom Brda. Wśród innych zaplanowanych wystaw są m.in. prezentacja prac stowarzyszenia Nów. Nowe rzemiosło, które popularyzuje funkcjonalne i dekoracyjne, ręcznie wykonane, obiekty powstałe przy użyciu tradycyjnych technik rzemieślniczych, a także ekspozycje prac twórców eksplorujących związki pomiędzy różnymi dziedzinami projektowymi, np. modą i designem. W najbliższy weekend, 2-3 marca, Domoteka będzie obecna, jako partner, na wydarzeniu Artshow w Kamienicy Karskich w Warszawie, gdzie będzie można prześledzić relacje, w które design wchodzi z różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rzeźbą, filmem.

Nowa oferta programowa Centrum Designu Domoteka to dopełnienie oferty produktowej. W Domotece, w ponad 60 salonach, obecnych jest 600 renomowanych marek, których część na polskim rynku prezentuje swoje produkty tylko w Domotece. W ostatnich tygodniach w Centrum Designu przy Malborskiej otworzyły się salony Primavera Furniture oraz Blest (to zarazem polska premiera marki), a już w przyszłym miesiącu pierwszych klientów zaprosi salon Halupczok. Na stałe zaś najnowsze kolekcje marek Domoteki oglądać będzie można w przestrzeni DOMOspace.

Zdjęcia: Bartek Barczyk / serwis prasowy Centrum Designu Domoteka