top
Wydarzenia:

Rezydencja na klifie, z dala od oczu ciekawskich

W willi Casa Dos Mores, zaprojektowanej przez Marlene Uldschmidt, wszystko zachwyca: położenie, architektura, wnętrza. Można się rozmarzyć.

2
Casa Dos Mores - rezydencja z basenem, minimalistyczna architektura w otoczeniu przyrody

Zapach oceanu, melodia fal, malownicza sceneria wybrzeża Atlantyku. Rezydencja na klifie, Casa Dos Mores, otoczona jest bujną roślinnością. Niedostępne miejsce położenia willi sprawia, że mieszkańcy nie muszą obawiać się wścibskich spojrzeń przechodniów. Okna sięgają od podłogi do sufitu, zapraszając krajobraz do środka. Dzięki ogromnym przeszkleniom wnętrze stapia się z zewnętrzem.

Casa Dos Mores - widok z salonu przez duże przeszklenia na oceanCasa dos Mores – symbioza architektury i natury

Rezydencję zaprojektowała portugalska architekt Marlene Uldschmidt. – Siła natury była główną inspiracją do stworzenia tego projektu. Do tego miejsca człowiek natychmiast się przywiązuje i jest to więź na całe życie – uważa architektka.
Marlene Uldschmidt po mistrzowsku wkomponowała architekturę budynku w otaczającą go przyrodę. Wprost od wejścia wchodzi się na górną kondygnację do rozległej, wypełnionej światłem, otwartej przestrzeni dziennej, w której są: salon, kuchnia i jadalnia. Przestrzeń emanuje spokojem – to zasługa szlachetnych materiałów wykończeniowych i stonowanych kolorów.

Dom dzienny, dom nocny

Schody w dół prowadzą od strefy wejściowej do części prywatnej, gdzie znajdują się sypialnie, w tym główna, połączona bezpośrednio z łazienką. Do jej aranżacji Marlene Uldschmidt wybrała minimalistyczną, zaprojektowaną przez Cecilie Manz, serię Luv marki Duravit, która wpisuje się w koncepcję wystroju całego domu – nowoczesnego, oszczędnego w formie. Umywalki nadblatowe i elegancka wanna z serii Luv grają główne role w łazience.

Casa Dos Mores - łazienka, na ścianie światło maluje cień drzewa

Ze względu na doskonałą lokalizację i łagodny klimat, który zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu przez cały rok, architektka część funkcji zaplanowała na zewnątrz. W luksusowej strefie zewnętrznej jest prywatny basen, kuchnia letnia, przyjazne miejsce z kominkiem i przytulną częścią wypoczynkową. Marlene Uldschmidt zaprojektowała rezydencję w duchu architektury zrównoważonej, przyjaznej środowisku. Dzięki pompie ciepła i panelom fotowoitaicznym dom jest samowystarczalny.

Casa Dos Mores - widok z domu na ocean

Casa Dos Mores - basen na zewnątrz domu

Casa Dos Mores - strefa jadalniana i wypoczynkowa, z kominkiem, na zewnątrz domu

Projekt: Marlene Uldschmidt Architects Studio
Lokalizacja: Carvoeiro, Algarve, Portugalia
Powierzchnia mieszkalna: 500 mkw.
Zdjęcia: Marlene Uldschmidt & Renee Kemps / serwis prasowy Duravit