Design, który rozmawia z architekturą i sztuką
Marka Bizzarto stawia na współpracę z wybitnymi polskimi projektantami. W nowy rok wkracza z nowościami od Grynasz Studio i Krystiana Kowalskiego.


Nowy rok przynosi w Bizzarto premiery i uzupełnienie istniejącej kolekcji o nowe modele. Polska marka kontynuuje bardzo udaną kooperację z Grynasz Studio i rozpoczęła współpracę z cenionym projektantem Krystianem Kowalskim.
Kolekcje autorstwa Marty Niemywskiej-Grynasz i Dawida Grynasza, mebli wypoczynkowych i stolików, przyniosły Bizzarto już wiele prestiżowych nagród.
Fotel, podnóżek i szezlong Loop zaprojektowane przez Krystiana Kowalskiego, wybitnego designera z imponującym dorobkiem, który pracował do tej pory dla takich marek jak: Comforty, Tylko, mdd, IWC Home, Noti, VOX, z pewnością także zapewnią Bizzarto wnętrzarskie laury.
Kształt mebli jest maksymalnie uproszczony, a przy tym bardzo wysmakowany. Uwagę zwraca detal przeszycia dookoła siedziska i oparcia, a także rzeźbiarska forma podstawy (która jest dostępna w różnych wariantach).
W kształtach fotela, szezlongu i podnóżka łączą się pozornie odległe wątki: minimalistyczna prostota, graficzna wyrazistość oraz organiczna miękkość kształtów. Meble projektu Krystiana Kowalskiego doskonale wpiszą się więc we wnętrza o bardzo zróżnicowanej stylistyce. Zwłaszcza że konstrukcja z litego drewna (popis stolarskiego rzemiosła) dostępna jest w odcieniu jasnego dębu, orzecha albo w czerni, natomiast tapicerka w nieprzebranej gamie tkanin o wielu fakturach i barwach do wyboru, od łagodnych po pełne energii
– producent opisuje kolekcję autorstwa Krystiana Kowalskiego.

Jak Grynasz Studio pogodziło Bofilla i Le Corbusiera
Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz nazywają nowy mebel, który powstał według ich projektu dla marki Bizzarto, studium wygody. W tym określeniu nie ma przesady. [Sprawdziliśmy to osobiście, podobnie jak komfort fotela, podnóżka i szezlongu Loop podczas wizyty w showroomie marki w Domotece – przyp. red.]. Grynasz Studio stworzyło dla Bizzarto kolekcję mebli modułowych o zróżnicowanych, intrygujących kształtach.
Kryje się w tym zachęta do tworzenia naprawdę nietypowych, fantazyjnych układów. Uroku dodają im ponadto regulowane oparcia w formie ogromnych, niezwykle miękkich poduch z wypełnieniem z pierza. Od ogólnego zarysu aż po najdrobniejszy detal, meble te niosą poczucie komfortu, bezpieczeństwa i spokoju
– opisuje producent.
Siedziska są miękkie i ergonomiczne, oparcia zapewniają dobre wsparcie plecom. Wypełnienie jest z pierza i puchu. Dzięki delikatnym krzywiznom i obłościom meble mają przyjazny kształt nawiązujący do form spotykanych w naturze. Subtelne detale – przeszycia, wykończenie nóżek z ich różnorodnością kolorystyczną, podkreślają charakter kolekcji.
Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz, nazywając kolekcję La Roche, nawiązali do willii La Roche, wzniesionej w 1923 roku w Paryżu, zaprojektowanej przez Le Corbusiera i Pierre’a Jeannereta, z dodatkami stworzonymi przez Charlotte Perriand.
Designerzy weszli w twórczy dialog z autorami ikonicznej budowli. Echem paryskich inspiracji są: wyrafinowana prostota mebli, zaokrąglenia, gra płaszczyzn, światłocień.

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz chętnie sięgają po architektoniczne inspiracje. Dobrze znane miłośnikom designu fotele Bofii to ukłon w stronę Ricardo Bofilla, hiszpańskiego architekta, pochodzenia katalońskiego, uznanego za jednego z głównych reprezentantów postmodernizmu we współczesnej architekturze.
Bofill jest autorem wielu budynków w Barcelonie (m.in. Institut Nacional d’Educacio de Catalunya, Teatre Nacional de Catalunya, nowoczesnego osiedla Walden 7) oraz licznych hoteli, budynków mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej, głównie w Hiszpanii, Francji i Chinach.
Fotele nawiązujące formą do projektowanych przez Katalończyka budowli, nagrodzone w konkursie German Design Award i wyróżnione w plebiscycie must have Łódź Design Festival, powstały w wielu wariantach. Teraz do rodziny Bofii weszły nowe meble – dwie sofy – dwu- i trzyosobowa, które podobnie jak fotele, mają szersze lub węższe podłokietniki i oparcia (do wyboru).
Krągły kształt foteli znalazł ponadto odzwierciedlenie w formie wyjątkowego wariantu kanapy o rzucie delikatnego łuku. Ten model, który ze szczególną łagodnością obejmuje siedzących, pozwala im też lepiej się nawzajem widzieć
– czytamy w opisie tego wyjątkowego wariantu.
Wyraziste, miękkie linie mebli z kolekcji Bofii nawiązują do harmonijnych struktur architektonicznych Bofilla. Ich formy są łagodne, ale jednocześnie monumentalne.
Pastelowe i ziemiste tkaniny obiciowe inspirowane są naturalnymi materiałami: piaskowcem, betonem i wapieniem, które znajdujemy w budynkach projektowanych przez Ricardo Bofilla. Faktura materiałów obiciowych – boucle – nadaje meblom ciepła i przytulności, jednocześnie nawiązując do surowości i autentyczności naturalnych powierzchni.
Zdjęcia: Tom Kurek / serwis prasowy Bizzarto