top
Wydarzenia:

Biuro Kreacja dla Dargo – praca wśród zieleni

Nowa siedziba firmy Dargo, zaprojektowana przez pracownię Biuro Kreacja, odzwierciedla specyfikę przedsiębiorstwa dostarczającego produkty do pielęgnacji terenów zielonych. W jasnych i przyjaznych wnętrzach jest dużo naturalnych roślin.

2
biuro - sala konferencyjna z dwoma stołami, nad tym na pierwszym planie wiszą trzy stożkowate lampy
Fot. Alka Murat / serwis prasowy pracowni Biuro Kreacja

Firma Dargo, specjalizująca się w dystrybucji produktów wspierających pielęgnację terenów zielonych, powierzyła realizację swojej nowej siedziby pracowni Biuro Kreacja, z którą współpracowała wcześniej przy tworzeniu poprzedniego biura. Dla autorów, jak dowiadujemy się od Doroty Terleckiej z pracowni Biuro Kreacja, projekt stanowił wyzwanie.

Wąski i długi kształt budynku sprawił, że każda decyzja projektowa musiała być precyzyjnie rozważona. Celem projektantów było stworzenie miejsca, w którym architektura nie tylko odpowie na potrzeby biznesowe, lecz także wyrazi historię i misję firmy Dargo. – Zarówno nam, jak i inwestorowi zależało na trwałości rozwiązań i nowoczesności.

Trendy wnętrzarskie mają to do siebie, że po kilku latach projekty wydają się być już przestarzałe i nieaktualne. Razem z inwestorem postawiliśmy na minimalizm i prostotę, która zawsze będzie w modzie – stwierdza Paula Banasik z pracowni Biuro Kreacja.

biuro - kącik do spotkań z małą sofą i dwoma fotelami

Biuro Kreacja: jasno i przestrzennie

Biura i przestrzenie wspólne zostały starannie zaprojektowane. Jest w nich dużo okien i wysokich szklanych drzwi, które umożliwiają swobodne przenikanie światła i dodają lekkości przestrzeni. Przeszklenia, pełniąc funkcję estetyczną, jednocześnie doświetlającą długie korytarze.

Kolorystyka wnętrz skoncentrowana jest wokół gamy szarości i beży. Kolory płynnie przechodzą ze ścian na sufit, kreując eleganckie, geometryczne kompozycje. Z jasnymi barwami zestawione są na zasadzie kontrastu czarne detale w meblach, oświetleniu i grafice.

 

biuro - korytarz i hol z oznaczeniami wayfinding

Projekt uwzględnia nie tylko aspekty wizualne, lecz także funkcjonalne, czego dowodem jest szczególna staranność w oznakowaniu. Projekt wayfindingu stworzyła Anna Gawron. Dość surową przestrzeń ociepla drewno. Z jesionu o jasnej barwie wykonane są fronty mebli i okładziny ścienne.

We wnętrzach dużo jest naturalnych roślin; znajdują się w każdym z biur oraz w sali konferencyjnej. To nie tylko dekoracyjny dodatek, lecz także organiczny element, który podkreśla zaangażowanie firmy w działania wspierające budowanie terenów zielonych.

Jednym z kluczowych rozwiązań architektonicznych jest przeszklona klatka schodowa. Elementy oświetlenia i panele akustyczne zostały zintegrowane z geometryczną formą budynku. Ostatnia kondygnacja niemal w całości została przeznaczona na przestrzeń konferencyjną, ponieważ firma regularnie organizuje szkolenia dla klientów.

Oddzielona szklaną ścianą jadalnia może w razie potrzeby pełnić inną funkcję. Złożenie ściany pozwala powiększyć przestrzeń konferencyjną. Dodatkowo sala konferencyjna wyposażona jest w aneks kuchenny ukryty za przesuwnymi frontami.

biuro - stół w sali konferencyjnej, w głębi kuchnia chowana w szafie

Projekt wnętrz: Biuro Kreacja – Dorota Terlecka, Paula Banasik , Marianna Matuszewska

Wayfinding: Anna Gawron

Zdjęcia: Alka Murat