top
Wydarzenia:

Artshow – 1000 dzieł sztuki – jeden weekend

Artshow, warszawskie święto sztuki, tym razem odbędzie się w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19. 9 i 10 grudnia będzie można obejrzeć i kupić setki obrazów, rzeźb i kolekcjonerskiego designu.

2
Artshow - obraz przedstawiający budynek
Praca Marii Kiesner

Artshow w najbliższy weekend – 9-10 grudnia – to wydarzenie dla miłośników sztuki, którzy chcą wzbogacić wiedzę podczas wykładów, spotkać się z artystami i właścicielami galerii, kupić dzieła, wziąć udział w pokazach malowania i rzeźbienia na żywo.

– Zachęceni sukcesem pierwszej, czerwcowej edycji, postanowiliśmy zorganizować drugi Artshow jeszcze przed świętami – mówi Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni i główna organizatorka wydarzenia. – Tym razem wypełnimy dziełami sztuki 38 pokoi na trzech piętrach zabytkowej kamienicy. Swoje prace pokaże ponad stu wybranych artystów i renomowane galerie z całej Polski. Szykujemy też mnóstwo atrakcji i niespodzianek – dodaje organizatorka. Ewa Mierzejewska jest również organizatorką innego popularnego wydarzenia w świecie sztuki, cyklu aukcji pod hasłem Art & Design.

Podczas jej najnowszego przedsięwzięcia, drugiej edycji  Artshow, dzieła wystawią wybrani artyści, przedstawiciele różnych pokoleń, autorzy posługujący się różnymi technikami. Będą dzieła debiutantów i twórców, którzy już osiągnęli rynkowy sukces m.in. Rafała Olbińskiego, Marka Okrassy, Piotra Czajkowskiego, Joanny Sarapaty, Anny Zalewskiej i Marii Kiesner, artystki, której pracownię odwiedziliśmy i pisaliśmy o niej wielokrotnie w designdoc.pl. Prócz prac plastycznych zaprezentowany zostanie także kolekcjonerski design.

W konkursach będzie można wygrać cenne nagrody. Do zdobycia m.in. najnowszy model Lexusa na rok oraz obraz namalowany przez Bovską. W specjalnej strefie – Art & Gift – znajdą się atrakcyjne propozycje na świąteczne prezenty artystyczne, wśród nich kolekcja unikalnych poduszek firmy Vitkacy z motywami z obrazów Tamary Łempickiej. Każda poduszka ma certyfikat autentyczności potwierdzony przez Tamara de Lempicka Estate, podpisany przez prawnuczkę Tamary – Marisę de Lempicką.

Artshow - czarno-biała praca, jeleń z okiem na brzuchu
Praca Andrzeja Wojciechowskiego
Artshow - obraz przedstawiający dwa samochody
Praca Marka Okrassy
Artshow - złota rzeźba przedstawiająca baletnicę
Praca Krzysztofa Renesa
Artshow - fasada zabytkowej kamienicy
Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19, Warszawa

Artshow – rekordowa liczba prac

Hasłem tej edycji Artshow jest „1000 dzieł sztuki w weekend”. Podana liczba ma charakter symboliczny. Artshow to pierwsza w Polsce wystawa mobilna, podczas której artyści nieustannie przewieszają i wymieniają swoje prace na inne. W praktyce nie wiadomo zatem, ile obiektów zobaczymy w Kamienicy Karskich w ciągu tego artystycznego weekendu. Listę artystów, program wykładów i pokazów artystycznych oraz wszystkie szczegóły organizacyjne znaleźć można na stronie artshowevents.pl

Termin: 9 i 10 grudnia 2023 r.

Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Bilety: dostępne na miejscu w dniu wydarzenia oraz online: na stronie artshowevents.pl, w aplikacji Going, na stronach goingapp.pl i empikbilety.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

Ilustracje: serwis prasowy Artshow